Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejde řadit jednička

Ahoj dneska když jsem vyjížděl z parkoviště jsem zjistil že mi nejde zařadit jednička přijde mi to jako by tam vůbec nebyla dráha prostě jako bych chtěl zařadit šestku kterou nemám vyklonim páku doleva ale nahoru to nejde ani za zlatý prase a to sem použil velkou sílu a nic.. stalo se to zničeho nic když jsem před půl hodinou přijel tak normálně šla. Pravda že předtím šla občas trošku ztuha ale nikdy sem nemusel vynaložit větší sílu aby tam padla zuby sem nikdy nespočítal a ted nejde vůbec. ostaní rychlosti jdou krásně hladce a přes zuby taky ne! kde hledat chybu v mechanizmu řazení nebo v převodovce spojku sem vyloučil protože nejde řadit ani s vyplým motorem Dál jsem zjistil že když řadim tak se ozývá takovej divnej vrzavej (praskavej) zvuk dělá u všech rychlostí a u všech je stejnej takže chyba je podle mě na cestě mezi fofrklackem a převodokou
jestli to dělalo předtím nevim bez motoru sem nikdy moc řadit nezkoušel a se zaplým motorem sem neslyšel nic
Taky mě ještě napadlo jestli neni KO kulisa řazení ale to by nešli řadit i trojka a pětka řekl bych :?:
Předem díky za rady :-)

Je Seat toledo 1,6 74KW zámek zpátečky to nemá a pod auto se budhužel nepodívam protože nemám garáž a vtom marastu co je venku se mi nechce se válet po zemi
Ale zítra si někoho vezmu zvednem kapotu on bude řadit a já budu koukat třeba něco vykoukám :-) večer sem si zezhora zkoušel posvítit baterkou na ten mechanizmus a nic zvláštního jsem neobjevil
třeba bude jenom uvolněná matice na kulise, páce, volící tyči nebo na konzoli