Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Plynovka na kuličky??

Zdravím.
Obranné akustické plynovky nebývají na střílení do terče, ale narazil jsem na tento inzerát, kde píše, že dodá 1000ks kuliček.
Jestli se nespletl, existují i jiné plynovky ze kterých se dají střílet akustické a pepřové náboje a navíc i střílet nějáké kuličky na terč?

loading...

Problém je v názvosloví - jako "plynovky" se tu označují zbraně plynovkové (jako střelivo je použita plynovková nábojka) a jako "větrovky" se tu označují zbraně, kde je plyn hnacím mediem střely - to je i ta zbraň na vašem odkazu. To ve skutečnosti není "plynovka", nýbrž "vzduchovka".
Hlavní rozdíl mezi plynovkovou a vzduchovou zbraní je, že plynovkové střelivo nemá střelu. :-)

Podívejte se na odstavec e i lov 21 je plynovka používá k vymetení diabolky co2 a ne stlačený vzduch.

Zákon o zbraních
předpis č. 119/2002 Sb.

Zbraněmi kategorie D jsou

a) historické zbraně,

b) zbraně jednoranové a dvouranové zkonstruované na principech doutnákových, kolečkových, křesadlových nebo perkusních zámkových systémů,

c) palné zbraně určené pro střelbu náboji typu flobert s energií střely na ústí hlavně do 7,5 J,

d) plynové zbraně na vzduchovou kartuš,

e) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J,

f) expanzní zbraně a expanzní přístroje,

g) mechanické zbraně, u nichž je napínací síla větší než 150 N,

h) znehodnocené zbraně, na kterých byly provedeny takové nevratné úpravy, které znemožňují jejich použití ke střelbě,

i) zbraně, na kterých byly řezem provedeny takové úpravy, které odkrývají alespoň částečně vnitřní konstrukci zbraně,

j) neaktivní střelivo a munice a

k) zbraně neuvedené v kategoriích A až C.

Jo, nevšiml jsem si té závorky. Hele je ti jasné, že jde prakticky o plivající maketu...? U vzduchovek se na vzhled nehledí. S tímhle můžeš zkusit machrovat, že máš opravdovou bouchačku, ale přesně střílet, to v žádném případě. Za chvíli tě to přestane bavit, protože ať budeš mířit sebelíp, vždycky to bude nakonec o náhodě. Ber jednoranku s delší hlavní, ať se s tím dá mířit, a aby diabolka mohla nabrat dost energie a stability. Nějaký jetý Drulov se dá sehnat za solidní peníz. Všemožné vzduchové atrapy jsou absolutně na H....o. Nechápu, proč je někdo ochoten vyhodit peníze za něco, co pouze připomíná zbraň, ale ani přesně střílet to neumí.