Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem dálková svěla vypínají

prosím o radu. Když řídím a dám dálková světla, tak se jakoby líně rozsvítí a po pár vteřinách úplně zhasnou a musím přepnout na klasické svícení. Není to tak, že by nesvítilo jen jedno, komplet vypnou..co to může být? pojistky? nebo? Kdyby odešlo jedno, tak se nevypnout přeci komplet? Auto octavka 2, 2007. Díky

Většina aut to má udělané tak, že když máš automatické / denní svícení, tak ti dálkové fungují jen na probliknutí.

Jestliže chceš svítit s dálkovými déle, musíš přepnout z denního svícení do polohy manuálního rozsvícení.

Snad jsem tě pochopil správně...

Podľa mňa to bude relátko, vsetlá nie sú pripojené rovno cez prepínač, ale cez relátko,čo potom spýná prepínač, to je zdovodu kombinácii zapnutých svetiel.
V poistkovej skrinke sú aj relátká, ale ktoréje na svetlo neviem,treba všetkých kotrolovať,že niektorý náchodou neje prepálené,možno že budeš tam aj vidiet znaky popálenia,alebo cítiť smrad pálenia pri zapnutí svetla.Bratranec mal niečo podobné v Renaulte s relátkom.Ináč zobrať to do servisu a nemakať v tom.

to že se rozsvěcují líně ( a si ne úplně) a zřemě také tak zhasínají bych hledal jako špatný kontak třeba na kostru, zatezlé a tak podobně. Klidně může být zelená třeba i faston nebo je uvolněná...takhle se chová přechodový= nedokonalý kontakt...vnáší tam odpor, který tam nepatří...ale kde to hledat nelze jednoznačně říci...vzít dokumentaci a projít veškeréokruhy dálkového svícení, včetně společných okstření, protože, když je jen malá spotřeba, nemusí se to projevit...

co jsem se díval, tak u Octy relé na světla není. A pokud by to tak bylo, blbly by i potkávačky a spol (i když je fakt, že u dálkových je pak spotřeba vyšší).

Rozhodně nezaškodí relátka zkontrolovat a popř. přeházet stejné typy mezi sebou a tak případně otestovat jejich funkčnost.

Z tvého dotazu je zřejmé, že používáš světla pro denní svícení, která správně svítí pouze při vypnutém hlavním osvětlení vozidla a při zapnutém zapalování.Dálková světla pak slouží pouze jako tzv. světelná houkačka (upozornění na policajty, radar atd).
Jelikož nemusí svítit s žádným jiným osvětlením na vozidle jsou přípustná pouze při jízdě přes den, jak lze vydedukovat z jejich názvu.
Při jízdě v noci a za snížené viditelnosti pak musíš zapnout běžné osvětlení a pak ti při rozsvícení obrysových světel musí světla pro denní svícení automaticky zhasnout.
Samozřejmostí je, že při svícení v nočním režimu ti půjdou i dálková světla.

Jinak "líné svícení" většinou signalizuje špatnou zem a zemění "přes žárovku".

díky za reakce..

henessy : ted jsem z toho byla dokonale zmatená :) přiznám se, že neumím pojmenovat denní, potkávací apod. mám světla a pak dálková světla:). Co se týká jízdy, zapnu světla otočením, lze i před startem motoru a pak už na to nešahám, pokud nepotřebuju na mlhovky..jinak na to otáčení nesahám, jen přepínám páčkou na dálkáče.