Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Komín-výška

Dobrý den,chtěla bych se optat, zda existuje nějaký nějnižší limit výšky komína. Soused, bydlící hned vedle nás, zprovoznil poměrně nízký komín a veškerý kouř nám jde do domu. Velice děkuji za odpověd. M.L.

Tady se bude jednat spíše o minimální výšku komína nad šikminou střechy - ta musí být min 650 mm. V případě ploché střechy pak rovný 1 metr.Plochá střecha = cokoliv s menším úhlem než 20°. Celková výška komínu dle ČSN musí být min 5 metrů - toto je ale technická a ne právní problemtika. Výška může být totiž nižší, pokud je tak dostačující.
Norma ČSN

Dle občanského zákoníku nikdo nesmí obtěžovat jiného prachem, kouřem, parami atd. nad míru přiměřenou poměrům. V této věci máte možnost obrátit se s žalobou na soud. Musím Vás však upozornit, že bude na Vás dokázat, že obtěžování kouřem je nad míru přiměřenou poměrům. A to nejspíše znaleckým posudkem.