Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Voděodolný box

Zdravím.Byl by prosím zde někdo kdo by věděl jak vyrobit voděodolný box nebo krabičku?Koupil jsem kameru do auta,ale tam ji moc nevyužijeme a tak bychom ji chtěli umístit na pozemek jako sledovací zařízení.Ideální by to bylo z nějakého plexi skla.Ideální by byl postup jak na to nebo aspoň kde nakoupit materiál na její výrobu.Děkuji za nápady a rady.

V zasade je spravny reseni typu "destnik" a ne reseni "vodotesny" - at to ma ze spoda poradny vetrani.

Jinak u kamer je to docela problem, ty krabice na kameru by meli byt vyhrivany - kvuli namrzani pohledovyho skla. Koupil bych nejakou (treba tuhle), vicko z neceho riznul, z nejakyho plexi nebo i skla a dovnitr pridal par vykonovejch odporu jako topeni. 10ohm na 2W (napajeni 12V), zacal bych jednim a eventualne pridaval.

Absolutně netuším jak zapojit odpory a ani na to pájení či co je k tomu potřeba nemám...měl jsem na mysli nějaké to plexi které bych něčím slepil...jen nevím jak udělat víčko které by šlo odendat a bylo vodotěsné.Průchod na kabel bych asi taky nějak vyřešil,ale zas nevím kde koupit ty gumové průchodky.

Plně osvědčený krabice (dělá se vícero typů, jen ať máš představu co hledat): http://www.i4wifi.cz/gentlebox-je-200-outdoor-krab ice-vc-uchytu-na-stozar_d727.html a není nic snazšího, než ve víku fiknout díru a silikonem tam nalepit sklo (plexi se venku rychle zničí). Jinak bahno má pravdu s vyhříváním, bez něj ti to v zimě fungovat pořádně nebude. Vyrábět něco od nuly je v tomhle případě blbost.

Vytapeni na baterie je blbost, pokud tam nebude baterie z vagonu, tanku nebo jesterky. Vypocet je vcelku jednoduchej, pokud to napajis plne nabitou autobaterii 12V 44AH, tak mas 12x44=528Wh energie. Pokud bys topil 5W (to je na malou krabicku a muze mrznout maximalne trochu) tak to je na 528/5 105,5h provozu. Ale kamerka si vezme asi tak to samy, takze 50h provozu - nic moc.
Jinak na tech odporech neni nic svetobornyho, nejspis se obejdes i bez pajecky. Koupis tohle a poomoci lustrsvorky to pripojis k 12V jeden konec na plus, druhej na minus, na polarite nezalezi. A cim vic jich das vedle sebe, tim vic to bude topit.

Neee, probuh, tohle je na 12V!!!. Na 230 radeji ten topny kabel v provedeni do okapu - ale ten neni 2x levnej(zhruba 1500). Pokud by to melo byt na jiny maly napeti, rekni, neni problem ty odpory prepocitat.

Vubec, tahat jiny nez maly napeti do nejakyho samodomo bastlu venku bych si rozmyslel...

Tak to by šlo..a ještě..jak zapojím ten konektor s těma odporama?Ono ty koncovky jsou zalité a nejde se do nich dostat.Nebo jinak.Pokud by jsi byl pro,tak já bych ti poslal peníze a ty by jsi to spáchal a pak mě poslal.Nebo pokud nejsi z daleka od Příbrami,tak bych zakoupil dle seznamu co by jsi napsal vše potřebné a zapojil bys mi to za nějakou tu kačku..:-)

Nejjednodušší topení: Zajdi do mototechny kup žárovku 24V 21W (do náklaďáku). Aby nerušilo světlo, zabal ji do alobalu, ale tak aby se nezkratovaly vývody. Po připojení 12V bude podžhavená a vydrží věčnost. Bude mít odhadem asi 6 až 7 W. Bude li to málo dáš žárovky dvě. Budou mít určitě i nějakou objímku se šroubky na připojení, abys nepotřeboval páječku.