Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Voda - zarostla pripojka za rok a pul?

Dobry den,mam dotaz. Koupil jsem dum,ktery byl od brezna roku 2010 neobydlen,tak jsem tam mel topenare na zprovozneni kotle a pritom jsme zjistili,ze mi v dome netece voda. Vsechny privody jsou zapnute i na hlavnim radu.Volal jsem vodohospodarum,tak prijel Pan,ten mi rekl,ze to je vsude pustene a akorat se mu nezdal kohout pred vodomerem,tak rikal,ze ho v pondeli prijedou vymenit a kdyz to nebude kohoutem,tak to pry nejspis bude zarostla pripojka. Mne se nezda,ze by za rok a pul co dum nebyl obydlen mohla pripojka zarust,jak mi bylo receno. Tak se chci zeptat,jestli je mozne,aby pripojka zarostla a kdyby teda ano,tak kdo bude platit novou pripojku.Dekuji za odpoved(i)
Změna předmětu, původně: Voda (Kurt)

Je to blbá situace. Může to být lecčíms. Viz kolegové přede mnou. Též někde v zemi se mohla trubka zbortit a zacpat. Bude třeba to pomalu opatrně povolovat v holendrech a podle cákání usuzovat, kde to ještě teče. Sakra blbé je to, že povolování holendrů nebude bez rizika. Patrně s tím nepůjde hnout (nahřát to s vodou nejde) a když se mohutně zabere hasákem Herkules a s nasazenou trubkou na tento nástroj, může se trubka někde urvat. Asi bych to provizorně vedl hadicou a na jaře udělal nový rozvod včetně přípojky od vodoměru.