Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová vanová baterie - neteče sprcha

Zdravím,
kupoval jsem novou baterii do vany a mám problém s tím, že neteče sprcha, respektive teče velmi slabě, jaky by nebyl dostatečný tlak, což předtím nedělalo u staré baterie. Tlak je ale dostatečný, když pustím jen normálně vodu, tak ta teče dobře, ale jakmile chci pustit sprchu a nadzvednu ten "kolík" na puštění sprchy, tak sprcha prostě nemá tlak. V čem by mohl být problém?

Děkuji.

Tak asi poslední možnost před reklamací - sundat baterii a propláchnout v nádobě s vodou. Také samozřejmě pustit vodu přes sprchovou hadici - baterii v kýblu, přepnutá na sprchování, z hadice sundaná sprchovací hlavice a do ní pouštíte vodu z přilehlého umyvadlového kohoutku. Pokud je v ní svinčík, pustí se. Pokud není, je vada v baterii samotné.

Když jsem odmontoval hadici sprchy a pustil sprchu, tak z baterie normálně tekla voda pod tlakem. Tak jsem tam zase zpátky přišrouboval hadici a dotáhl ji jenom silou ruky, tak už normálně sprchovala. Jenže když jsem ji dotáhl kleštěma, tak už zase jako by nebyla pod tlakem a musel jsme ji zase povolit a dotáhnout jen rukou, aby tekla normálně jak má. Takže to bude nejspíš něco s hadicí, ale co? Špatná hadice? Kupoval jsem ji zvlášť, nebyla v příslušenství baterie.

U hrdla baterie sedí, ale zjistil jsem, že to těsnění bylo lehce prasklé. Našel jsem doma jedno starší těsnění, který jsme tam dal a dotáhl kleštěma a tentokrát už to funguje bez problému. Jen má ten "kolík" sprchy vcelku tuhý chod a je potřeba k jeho nadzvednutí celkem síla. Normálně to jde ale s mokrýma nebo namydlenýma rukama to je horší. Předpokládám, že asi nejde nijak zjemnit chod nebo že by se to časem "zaběhlo" a šlo to snáze?