Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zarovnání křivé zdi

U výměnku mám jednu obvodovou zeď křivě postavenou, jde nějak podivně do oblouku, přičemž rozdíl na sranách činí cca 15cm. Přitom je vystavěná cca před 20 lety. Jsem odhodlanej jí nějak narovnat, ale chci si pokud možno ušetřit práci. Existuje nějaká mechanizace, nějaká dréza na zdivo, kterou bych to mohl nějak rozumně zarovnat? Nebo na to jít klasicky, kladivem a majzlem?

Pochopil jsem to dobře, že na zdi v podstatě chybí na koncích nebo uprostřed 15 cm materialu? Záleží jak je dlouhá, ja bych to dozdil ytongem, jsou různý tloušťky a jde to případně i lehce přiříznout a pak to nahodit.

Bohužel takové případy jsou a málo jich zrovna není. V drtivé většině jde o nejrůznější přístavby, dostavby a pod předrevolučního data. Extrémní případ jsem zaznamenal loni. Koupelna v roce 2003 jako důsledek povodní přilepená ke starému domku; vyzděno z Porothermu 14 P+D. Noví majitelé domek zakoupili v roce 2009 a v roce 2010 mne pozvali na konzultaci ke stavebním úpravám. Ta patnáctka zjištěna víceméně náhodou.

Jen se připojím, přístavek z roku 1970 ( koupelna, WC ) tloušťka 15 cm z plných cihel(obvodová zeď přístavku). To že se to dá obtížně(spíš nedá) vytopit je zřejmé. Příští rok plánuji zateplení a to alespoň 150 polyšem.

N abych to přesněji popsal - zeď je silná 45 cm. Stavěli to svépomocí 70 letí strejdové, kteří místo toho, aby ji stavěli vodorovně s původní protější stěnou, ji raději vystavěli rovnoběžně s koncem sřechy, která je ale taky křivá. Původně tam byla nějaká 70ka zeď jako na ostatních obvodových stěnách, ale protože chtěli rozšířit dům, tak jí vybourali a postavili tam právě tuhle křivou hrůzu. Takže mi jde defakto o narovnání - jak jsem psal, letí cca o 15 cm, takže ideálně bych jí chtěl z vnějšku zesekat a případně zevnitř dozdít.