Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze k UPS připojit baterii 44 Ah

Dobrý den,
mam tuto UPS http://www.apc.com/products/resource/include/techs pec_index.cfm?base_sku=BE700%2DCP&total_watts=200
která mi zálohuje kotel na tuhá paliva (čepadlo 50W). Jenže přiložená baterie (12V 12Ah) již něco pamatuje a nestojí za nic. Tak jsem uvažoval o něčem podstatně silnějším třeba 44Ah možná i víc v trakčním provedení, startovací by asi nebyl vhodný. Jen mám strach ji tam dát. Abych tu UPSku neodpálil. V záruce již není a kontakty s kabeláží si bez problému předělám.
Děkuji mockrát za radu.
P.S. elektřina nám vypadává tak jednou za měsíc max 2 až 3 hodiny.

Zdravím, řešil jsem stejný problém a ve výsledku to nedopadlo moc dobře. Připojil jsem nový 44Ah akumulátor k UPS (300W) nejmenované firmy, po půl roce jsem zjistil, že je akumulátor na vyhození. UPS z něj sice bere energii, ale neuměla ho nabít. Určitě to chce vyzkoušet. Nakonec jsem zakoupil k čerpadlu perfektní náhradu za UPS náhradní zdroj NZ UNI - lze připojit akumulátor o jakékoli kapacitě a zdroj má i termostat, který spíná jen když je topení zahřáté a je to potřeba.
Zakoupil jsem zde: nz-uni.nahradni-zdroj.cz