Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vánoční dárek pro fotografa.

Ahoj lidi..
zase sem tady před Vánoci a chtěl by sem se s Vámi pobavit a poradit co mám koupit své přitelkyni, která doma fotografuje portréty a také svatby apod.

Po delším focení (cca rok) jsme zjistili že fotografovat v interieru při rožnutém světle a blesku na foťáku (blesk je metz) je i tak snímek tmavší než by se chtělo. Samozrějmě se dá dodatečně upravit ale můj názor je ten že čím hezčí pořízená fotka tím mín práce později takže si raději pořešit samoutné fotografování.
U fotografa sme se radili co raději koupit zda studiový blesk nebo studiovésvětlo.. Samozřejmně vyhrál blesk..
Zde je jeden co sem našel. moros.cz pokud se v tom někdo vyznáte praďte prosím..

Pokud by měl někdo nějaký jiný typ či nápad napište..
Takže : Dárek na Vánoce pro fotografa , nejlépě světlo / blesk, cena tk okolo 3tis..

Mnohkrát děkuji..

stativ už má.. odrazova deska si myslim je druha vec nebot se od ni nema co odrazet.. nema zadne svetlo.. Chteli sme koupit trvale ale to zere jako ,,prase,, el. tak je vyhodnejsi blesk..
zde jsem jeste nasel nejaky dalsi blesk: www.foto-svetla.cz
zatim nejsem rozhodnut co by sem chtel koupit ale nejradeji ten blesk..
Dalsi vec bude propojeni.. Vlastni fotak Olympus E-450 a blesk Metz MB 36 AF-4.

Zere jak prase... Kazda sranda neco stoji a nemyslim ze by fotila 12h denne. Kilowathodina sem, kilowathodina tam. U svetel hned vidis na cem ses. Za me do atelieru nejdriv svetla, pak blesky.
A i kdyby ty svetla byli levny halogeny - da se vyradit na ruznejch klapkach a komincich, vlastnorucni darek je vzdycky bonus.