Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Napojení krbu na komín

Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně napojení plánovaného krbu na komín.V místě komínu nám krb moc nevyhovuje takže jsem uvažoval o umístění krbu na výhodnější místo a napadlo napojení viz obrázek v příloze.Než začnu shánět kominíka tak jsem si řekl že se zkusím zeptat tady zdali je to možné toto napojení a má s tím někdo zkušenosti.Popř.jde vystavět z prvního patra komín nad střechu nebo je nutno přímo ze sklepa.Viděl jsem u známého že měl kamínka umístěné asi 2m od komína a po stěně v interiéru mu šel sprostý kouřovod ničím neizolovaný.Mnohokrát děkuji za odpovědi.

Nemluvím o celkové výšce ,ale o výšce účinné a ta by měla být u spotřebičů na pevná paliva nejméně 5 m.Účinná výška se počítá od připojovacího otvoru spotřebiče po ústí komína.Norma ČSN 73 4201 ale hovoří o tom, že v jednotlivých případech je možno připojit lokální spotřebič i do komínového průduchu s menší účinnou výškou než 5,0 m, pokud se prokáže výpočtem spalinové cesty, že je tato výška pro připojovaný spotřebič dostačující.
Nejlíp poradí projektant.

To mě taky napadlo,je lehký a dal by se postavit z patra(jak to vychází cenově nevím).Ale ani nevím co je nutné za povolení k takové stavbě popř.jestli je třeba vykreslit i v původních plánech,povolení od úřadů atd.Bohužel,to je tak když se nastěhujete do starého baráku.No zkusím ještě něco pohledat na netu a budem špekulovat :-)