Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s kotlem H4

Dobrý den, mám starý kotel, je na něm pouze nápis H4. Dosud topil bez problémů. Poslední týden se ale zhoršil tah (komín je vyčištěn kominíkem). V posledním týdnu jsem si všimnul, jak v místě, kde jsou spojeny kouřovody, kape voda. Asi je to normální když se orosí komín, že vody trochu zteče dolů. Ale když jsem se hodlal kotel vyčistit, pod místem, odkud vychází spaliny do kouřovodu je v dolním místě kotle louže. Vybral jsem ji (cca. 0.5 litru) a topilo se bez problému. Ale asi tak 4 dny. Dneska opět bez tahu a louže. Prasklý kotel anebo velké orosení a stečení vody do prostoru kotle? Pokud prasklý kotel, jak najdu místo prasknutí? Moc děkuji za radu. Teď před zimou je mi z toho .....

MacaRomane, mám stejný kotel. (je bílý?)

1) Pokud kotel teče, nemá to vliv na tah komínu.
2) Pochopil jsem Vás, že to teče plechovou trubkou na odvod spalin cestou mezi kotlem a komínem?
3) Není normální, že se rosí komín, ještě se mi to nestalo za desítky let.
4) Pokud je prasklý kotel, musí z něj silně kapat až stříkat voda. Je přeci pod tlakem.....
5) Máte vyčistěn kotel řádně? Oškrábané stěny a přepážky? vybrán zadní otvor dole?

Ano, kotel je bílý.
2) Kape to v místě, kde jsou spojeny 2 kouřovody. Nemělo by, ale kape. Asi není 100% spoj.
4) Voda nestříká ani nekape, tlak neklesá.
5) Kotel řádně vyčistěn není. Ale snažím se vždy co nejlépe. Zadní otvor kotle vybrán je.

Spíše se ta voda utvořila asi tím dehtováním uhlího. Mám ho sice ve sklepě od jara, ale stejně je asi vlhké.

IMHO kotel je prdlý a teče. Kde, to se hledá blbě. Zrcátko na nástavci, silný reflektor, zkoumat. My na to používáme kameru na bowdenu. Komín tolik rosit nemůže. Jestli to prasklo v nepřístupném místě, je to neopravitelné. Jestli se tam nějak dá dostat, velmi šikovný svářeč to dokáže svařit. Rozhodně ne kamarád, který "jen má" svářečku.