Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno pračka LG nebo AEG

Dobrý den, pořizuji si novou pračku a váhám mezi....značkou LG, která jako jediná má přímý motor a značkou AEG LAVAMAT 72850. Poradí někdo??? Chci tichou pračku s co nejnižší spotřebou vody a energie,tak na 5 kg a cena do 10000 Kč.

Když jsem se na tohle téma bavil se servisákem (chladničky a pračky), tak říkal, že jedno, jestli Siemens, Bosch, AEG, sice německá pračka, ale stejně to dělají v Polsku. A Polsko je něco jako evropská Čína, co si budeme namlouvat.

Jinak mám taky AEG, brácha má AEG a oba jsme spokojení.

Je pravda, že Miele je cenově hodně vysoko proti AEG. Měl jsem na mysli, že podle "nezávislých testů se AEG 47330 přibližuje kvalitou praní k Miele. Kdo sleduje dTest, tak ví své. Nemám důvod tomu nevěřit, pro mě zatím nejserioznější výstupy z praktických testů. Je mi jedno, zda má pračka 60 kg, nebo 100 kg. Volbou vhodného programu a pracího prášku dosáhnu výsledku, kdy jsem spokojen. Nemusím se klepat, aby ta mrcha zase bokem nevytekla, volat opraváře, kteří konstatují, že tesnění nic není atd. Guly se dnes v koupelnách nedělají. Kdo nezažil, nepochopí a bude se utěšovat řečmi z internetu, že u dnešních moderních praček se to nestává a začne věřit, že jemu se to nestane. Čas ukáže ...

My jsme s naší Lavamatkou "vyprali" dvě děti a pereme stále (už 8 let). Musím to zaklepat, ale ta pračka stojí přesně tam, kam jsem ji před 8 lety postavil, manželka jen čas od času drhne šuplík na prášek od zbytků prášku a vodního kamene (u nás je extrémně tvrdá voda) - i hadice a spol. jsou původní. Ještě 4 roky, a dosáhne životnosti tatramatky mých rodičů - v té jsme ale min. 3x měnili ložiska a 2x programátor.

Ďakujem za typ na AEG, my máme túto práčku MIELE W 3241Softtronic s 10 ročnou zárukou za 800 €. Tie AEG čo som pozeral sú u nás lacnejšie o 100 až 200 € s 2 ročnou zárukou. Kto vyrába dnes AEG ? Poľsko ako Bosch ?

Mám LG 1289ND. Pere tiše, že kolikrát zapomenu, že peru. Akorát když napouští vodu je hlučná, jinak není slyšet ani při odstřeďování. Je to čínská výroba. Má mnoho vychytávek, nejzajímavější je hloubka a 6kg. Direct drive není žádný reklamní trik, prostě je to sakra znát.

Protože jsem vychvaloval AEG, ještě se k tomuto tématu (již vyřešenému) vrátím.
Mám po 9 letech praní první problém se svou AEG 1045EL Update - při čištění (podle návodu) se má vytáhnout vypouštěcí hadička, odzátkovat, vyteče voda a poté až se odšroubuje a vyjme filtr. Dnes mi při tomhle procesu ta hadička popraskala - hned na 2 místech se prostě udělaly dírky a z pračky tak při praní vytékala voda.
Hadičku jsem objednal novou (300kč), a provizorně tu stávající opravil zkrácením a utěsněním na konci, jen mi nejde do hlavy, proč to soudruzi z NDR udělali z materiálu, který se po cca 20 čištěních rozláme a teče. Každá pitomá oplétaná zahradní hadice přece vydrží tisíckrát víc. :-/

V dnešní době bych se už díval třeba na whirlpoolky co jsem se koukal na heuréce tak si je lide celkem chválej a cena není nijak vysoká. Já jsem dal na doporučení kolegy k práce a koupil si tuhle whirpoolku whirlpool aws 51212 a jsem spokojenej a za ty peníze to byla super koupě. Z eshopu jsem si jí nechal zadarmo přivést a za ty tři roky co jí mám zatím žádná závada.

Máte taky dobré zkušenosti s whirlpool, nebo jsem měl jenom štěstí na kus?

Reklama se tu platí, vážený.. Díky za pochopení. (kdybyste nepsal reference na obchodníka, klidně jste mohl uvést link.. (touchwood)