Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký vysavač na popel?

Zdravím, chceme vysavač na popel včetně motoru, na internetu je toho spousta viz.:

http://www.narex-makita-bosch.cz/vysavac-na-popel- sharks-sh-20l-p-8976.html

http://www.narex-makita-bosch.cz/vysavac-na-popel- hecht-20-e-p-7576.html

http://www.alfin-trading.cz/valex/krbovy-vysavac-n a-popel-cinder-1000

d49398

Chápu, že všechno je čína, ale byl bych rád za pomoc s výběrem nějakého lepšího kolem 1000-1500kč (s omyvatelným filtrem a bezprašný).

Nebo napište zkušenosti, který určitě nebrat. Díky.

Měl jsem pět druhů vysavačů, každý jinou filtrační jednotku, jeden toho měl více, druhý méně. U toho Hechtu 21E jsemi nasazoval sáček, po vysátí množství jemného popela asi jako hrst ruky totálně obalený papírový pytlík a vysavač už skoro vůbec neměl tah a jen se přehříval. Po pátém použití vyhořel, záruka neuznaná, z důvodu přetěžování vysavače. Myslím si, že jsem z toho dost znechucen, že žádný neumí vysát jemný popel, hrubý ano, tak z krbových kamen, ale ne z kotle na tuhá paliva, jen z roštu a kolem kotle. popelník nevysávám, to už by nezvládl vůbec. Přemýšlel jsem nad Karcherem AD 3.200, ale nevím, zda to nebude stejná kapitola. Nakonec opět skončím u smetáčku a lopatky, musím být velice opatrný a úklid provádět částečně v prostoru kotle, protože kotel a komín jemný prach, který po zametání jemného prachu spolkne a vyletí ven. Dnes jsem volal do BAUMAXU, kde ho mají za akční cenu po slevě, 2248 Kč, ale než mě přepojili na oddělení nářadí, prodejce z oddělení sanity mi přímo řekl, že všechny tyto separátory jsou jen zbytečně vyhozené peníze a když si je přece koupíte, budete z čištění těch filtrů špinavý jako čuňata, je to katastrofa a abych po každém vysátí běžel ven, vysypal obsah z nádobky o velikosti poloviční plastové lopatky, tak to mě opravdu nebaví a uznávám, že vyhozené peníze to jsou. Zítra jdu vrátit pátý odzkoušený vysavač na popel z Lídlu, zn. Parkside, je úplně stejný, jako ten ostatní. A abych kupoval pak za chvíli nový HEPA filtr, za několik stovek, to si radši koupím něco pořádného k jídlu a pití............můj názor, někdo si to chválí, jiní ne. Ale jemný popel to nevysaje, jen hrubší, kdy se tak rachle nezanáší filtr. A kotel na TP, topeno jen dřevem, spalování do nejjemnějšího popela, nějaký separátor = vyhozené peníze.