Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem montáž umyvadla

Zdravím, potřebuji po rekonstrukci koupelny připevnit umyvadlo. Je tam ale zeď s plynosilikátu. Existují sice sady na tuto montáž, ale šrouby se mně zdají být krátke a v plynosilikátu nic moc nedrží ( je to takovej perník). Přemýšlím o chemické kotvě, ale nevím jak dlouhou hmoždinku nebo šroub použít , aby to nespadlo někomu na nohy. Máte někdo zkušenost? Díky.

Souseda bych pozval na návštěvu a ve slabší chvilce po několika deci ho přemluvil aby si z druhé strany dal taky umyvadlo, pak by to vyřešily dvě šroubovací tyče nazkrz :-)

Pokud to nevyjde, tak hmoždinu bych volil dle tloušťky stěny co nejdelší samozřejmě. Pokud je to tenčí zeď či příčka a panuje nedůvěra, použil bych raději typ umyvadla doplněný o keramickou nohu, tím se nároky na upevnění ke zdi sníží.

Není nutné hledat problémy tam kde nejsou. Ty hmoždinky v montážní sadě jsou dimenzované dostatečně. Dovedete si představit kolik by bylo reklamaci kdyby ne? Umyvadlo slouží převážně k umytí rukou, tedy žádná zátěž, semo tamo k přeprání ponožek, to je malá zátěž a ani opření o umyvadlo když se někdo ráno poleká při pohledu do zrcadla není nic závažného. A sedat si na umyvadlo bude asi jen excentrik. Osobně mám už 15 let zavěšená dvě umyvadla na příčce z Ytongu (plynosilikát) tl. 100mm.