Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem druhy závěsů u nábytkových dvířek

Zdravím,

chtěl bych v kuchyňské lince vyměnit staré závěsy za závěsy s tlumením.
Na netu jsem takové závěsy u několika výrobců našel, ale všude je dělí na závěsy naložené, vložené a polonaložené. Z fotek se mi nepodařilo zjistit, jaký je mezi nimi rozdíl?
Mohl by mi to někdo vysvětlit?

Předem děkuji

Závěs naložený:
[obr2-10017-zaves-nalozeny.png]
Závěs polonaložený:
[obr2-10019-zaves-polonalozeny.png]

Závěs vložený:
[obr2-10020-zaves-vlozeny.png]

Rozdíl je v jejich použití, tedy jedny jsou vhodný na krajní skříňku, kdy je třeba, aby dvířka lícovaly s vnější hranou skříňky, jiný zase uprostřed linky, kdy se dvoje dvířka otvírají zády k sobě. Otevři si doma skříňky a porovnej si panty mezi sebou, uvidíš, že nejsou všechny stejný. Teď z hlavy nevím, který se kde přesně používají, taky se mi to plete, ale jak jsem uvedl - mrkni do linky a uvidíš, jaký kde jsou. Spočítej si, kolik od každýho typu máš a podle toho nakup nový.

Kuchyně jsou většinou naložené, tzn. dvířka kryjí pohledovou stranu skříňky. Vložená dvířka jsou vsunutá do skříně, takže rám je vidět. Obrázky je možné najít přes google obrázky třeba 12
ještě se liší podle stupně otevření 95°, 135°, i více.

jednak kolega dal odkaz na obrázek a na kuchyni máš na 90% naložená dvířka. Jak to poznat - postavím se před zavřená dvířka a když vidím z korpusu (to je ta bedna za dvířky) jen malinkatý kousíček tak jsou naložená, když vidím u pantů asi tak půlku tloušťky tak jsou polo a když vidím korpus celý tak jde o dvířka vložená. Plus vyjímky a varianty popsané v tom odkazu.
Podle toho jaké a jak staré máš, nemusíš ani měnit hned celé závěsy jsou i tlumiče které se dodatečně přidělají na stávající nebo jsou tlumiče které zavrtáš do korpusu.
Když už budeš tunit kuchyň co výměna spodních skříněk za šuplíky. Také s tlumením, to je věc, to by byla doma pochvala že už nemusí dřepkins a půlka skříňky ven aby dostala ten hrnec vzadu. Pravda, to není otázka pár korun jako jeden závěs.