Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyžrané vápenné skvrny na slinuté dlažbě Taurus - pomoc

Dlažba Taurus Rio Negro:
http://www.mbkeramika.cz/detail/8778/69s-rio-negro /

Mám asi 40 metrů této dlažby v nové provozovně a po umytí po rekonstrukci zůstaly na dlažbě bílé skvrny, které nejdou ničím umýt. Je to nejspíše následkem použití tohoto odstraňovače cementových nečistot:
http://www.vseprookna.cz/eshop/Udrzbova-chemie/HG- odstranovac-cementovych-povlaku.html

Když se dlažba umyje, tak vypadá jako nová, ale po vyschnutí vylezou bílé vápené skvrny.

Opravdu nevím co mám dělat a na koho se s tímto problémem obrátit a tak to zkouším tady. Existuje nějaký způsob, jak tyto skvrny odstranit, anebo impregnace, nebo lazura, která by zvýraznila odstín dlaždic?

Měly by to být jedny z nejkvalitnějších dlaždic a tak nevím, kde se stala chyba...

Díky za jakoukoliv pomoc. Petr.

je to opravdu vyžrané? Pokud ano ,tak s tím asi nic udělat nepůjde...možná dlažbu reklamovat. Je ten bílý povlak v obrysech původních skvrn, nebo to je takové rozpatlané,jak se to umývalo. Pokud v obrysech původních skvrn, zkusil bych na nějakém kousku koncentrovanější roztok toho odstraňovače a nechat třeba delší dobu působit.Pokud to je jen takový šedivý závoj ,tak to se omývá octovou vodou ,třeba i několikrát.

díky za radu. Nevím jestli je to vyloženě vyžrané, ale zkoušel jsem to mýt několikrát a spíš se to vždycky zhoršilo. Jsou to jak říkáte takové rozpatlané mapy a nejvíc tam, kde byla podlaha nejvíc znečištěná od zednických prací. Každopádně zítra zkusím silnější roztok a kdyžtak i ocet...díky, dám vědět.

Slinuta dlazba ma minimalnu nasiakavost, takmer nulovu, nechce sa mi velmi verit ze by to dako reagovalo spolu s tym odstranovacom aj ked mozne je vsetko. Ste si isty ze ten odstranovac odstranil tie skvrny uplne? V tom odkaze na ten odstranovac sa mimo ine pise:

Při prvním mytí podlahy doporučujeme použít přípravek HG čistič slinuté dlažby pro odstranění posledních případných zbytků cementu.

mozno teda bude treba pouzit este i tento pripravok.