Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem poradte elektrikářské potřeby

Dobrý den,

potřeboval bych poradit nějaké potřeby po elektrikáře silnoproud. Mám na mysli "vadazku" a nějaký slučný měřák ( multimetr) třeba od značky Metex. Poradte mi nějaký kloudný výrobek. Samozdřejmě nějaký obyčejný, ale naopak aby jse sním dalo měřit. Předem děkuji.

Meranie na silnoprúde má špecifiká.

Bežný multimeter sa temer nepoužíva.

Na meranie prúdu sa používajú klieštové prístroje a potom sú hojne rozšírené specializované prístroje na meranie impedancie zemných smyčiek a izolačných odporov.

No nie sú to prístroje za 400 Kč.

Osobně jako vadasku mám tuhle http://www.testboy.de/en/products/voltage-tester/t estboy-profi-lcd-plus/ spokojenost maximální to co jako elektromontér potřebuju změřit to mi změří a z zbytek revizák. Jinak na měření proudu určitě kleštové multimetry s rozsahem podle toho co presně děláš ale pod 100 A bych nešel.Ten klešták je lepší analog a ne digitál.Proč ? Na rafičce krásně vidíš jak tam ty hodnoty skáčou s různou zátěží na digitálu lítají jen samá čísla a to je o ničem.

Ano,dohledat to určitě půjde,aretace taky nemusí být někdy úplně ono a člověk pak nevidí konkrétně u proudu jestli hodnota po náběhu prudce spadla dolu nebo klesala,nebo jestli po zapnutí to nabíhá hodnota hoooodě rychle nebo pomalu a ty levnější přístroje jí mít nemusí.Ono záleží taky na člověku jak co mu vyhovuje a na jakou práci to potřebuje.

Zkousecka proc ne.
http://shop.emos.cz/zbozi/2202010000-multimetr-em4 20c
Tenhle by byl vydatne lepsi, protoze narozdil od toho navrhovanyho umi merit stridavej proud. K tomu jeste nejakou sadu mericich kabelu - hroty sou sice fajn, ale nekdy se hodi i krokodylek nebo ocko.

Poslyste Kefalin, co vy si presne predstavite pod hentym pojmom "zacatecni elektrikareni"?:-) Ja si to nejak neumim vysvetlit... Elektrikar nastupujici do uceni? Nebo nejaky hobby pokusy natahat si elektriku doma? Nebo lety v kanclu vysezenej §8 a pokus se po letech vratit k profesi?