Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lze pouzit pneu s mensim profilem?

Zdravim.
Mam Ford mondeo combi 2.0 TDCI r.v.2004, budu prehazovat kola na zimni a dneska se mi dostaly do rukou uplne nove Bridgestone Blizzak 205/45 R16.Stare zimaky meli vetsi profil 205/55 R16. Nevim jestli ten rozmer ktery bych tam chtel nazout je psany ve velkem TP jako povoleny,ale predpokladam ze ano, auto je firemni a technicak nemam u sebe, tak se nepodivam. Jde mi o to jak moc bude znat ten mensi profil a jestli to nebude nejak na skodu, zrejme to bude mit nejaky vliv na cepy,tlumice.... Kdyz bych kupoval nove pneu tak to neresim,ale ty blizzaky jsem dostal zdarma tak bych je tam rad obul, pokud to nebude na ukor zivotnosti podvozku. Co myslite?
diky za odpovedi

Mám to samé auto akorát v benzínu nicméně pneu jsou shodné
6.5J X 16 H2 ET 52.5,205 /55 R 16

V dalších záznamech mám
6.5J X 16 H2 ET 52.5 205/55 R 16 84 W
86 Q M+S povoleny sněhové řetězy

6.5J X 17 H2 ET 52.5 205/55 R 17 86 V
7.5J X 18 H2 ET 52.5 225/40 R 18 86 V nutné rozšíření podběhů předních kol

O rozměru 205/45 R16 tam nic není nicméně velký TPssebou nevozíme a v malém to není vůbec bych to neřešil.

Takze koukam nizsi profil je tam jen pri pouziti vetsich disku. Kvuli policajtum se toho ani tak nebojim, od te doby co jsem z favoritu presednul do Mondea me jeste nestaveli:) ve facku me brali tak 4x tydne...

Ale jde mi ted o to jaky vliv to bude mit na to auto. jestli je to uplne zanedbatelny nebo jestli treba ty tlumice pujdou do haje o poznani rychleji?

Gumy jsem nakonec na auto nazout musel, v pneuservisu mi nasli na starych zimakach v jedne pneu 3 defekty, ktere by zvladli opravit a dalsi pneu mela prorizly bok, ,ktery opravit nedokazali. protoze mely gumy cca 2mm vzorek tak jsem tam nechal nazout ty bridgestony. prekvapilo me o kolik se to kolo zmensilo:) Je znat ze je uto o neco tvrdsi, to by problem ani tak nebyl,ale spis jak se tu pise o vyssich otackach pri stejne rychlosti jako na vetsim profilu gumy, mi dela starost, to bylo celkem znat. Takze to budu resit prodejem pneu a koupi tech co tam patri. Diky za prispevky