Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nový bojler produkuje silně zapáchající teplou vodu

prosím poraďte čím to může být. Mám RD a vlastní studnu jako zdroj vody. Starý bojler Dosloužil a tak přišla řada na nový. kvůli kotvícím šroubům (rozměru) jsem opět šáhl po TATRAMATU EOV 122 . Po namontování se ale začaly dít věci. Teplá voda z bojleru silně zapáchá (těžkopopsatelný smrad, něco jako stuchlina) . Přitom je voda čirá a průzračná jako sklo. Studená voda je bezproblémová jako dosud. Zkusil jsem i vodu studenou uvařit na sporáku, ale zápach se nedostavil, takže je voda samotná ze studny bezproblémů (ani nikdy žádné nebyly v minulosti) . Jev se děje tedy asi přímo v bojleru. Starý původní bojler hřál vodu a ta byla O.K. (výměna byla nutná z důvodu stáří). Rozvod vody mám v plastu, takže taky asi nemůže být jiný zádrhel. Vše se rázem změnilo výměnou bojlerů. Čím to nůže být ? Děkuji za radu. J.Š.

Bojler nie je naplnený vodou v celom objeme, iba do výšky cca 5-6 nad výtokovú rúrku a potom je tam vzduchový vankúš. Výška hladiny môže kolísať od kolísania tlaku a teploty. Ak znečistenie je vo vrchnej časti, zápachu sa len tak nezbavíš.

Reklamovať alebo otvoriť a vyčistiť.

ještě bych doplnil pro informaci, že jsem zakoupil bojler již před skoro 3 lety a 2,5 roku mi ležel nový zabalený doma než jsem ho připojil a teď mi 1/2 roku smrdí voda po prvním týdnu připojení do provozu :-(. Nemůže to být anodovou tyčí a něco s ní ? výrobce doporučuje kontrolu po roce používání, ale mě běží bojler s bídou půl roku . :-| J.Š.