Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Řezání plechu v obýváku

Zdravím,
potřebuji uřezat část podlahového topného konvektoru (plech cca 2mm) v hotovém obýváku. Konvektor byl usazene výš než finální podlaha, proto se musí přesahující plech odstranit. Plech je cca 5mm nad podlahou, konvektor je dlouhý asi 3m viz. prilozeny obrazek.
Pokud budu řezat flexou, mám obavu z poškození okolí žhavými pilinami z řezání.
Nemáte nějaký nápad jak toto provést bezpečně ?

No něco podebného mně taky asi čeka...takže okolí pokrýt igelitem a na něj dát mokré hadry. Ve směru, kam budou lítat jiskry postavit nějakou zábranu ( překliřku, sololit...) a tu zase pokrýt nějakým mokrým hadrem, aby se jiskry méně odrážely.

Půjčit si oscilační nářadí. To se netočí, pouze chvěje. Pilka šukalka by to mohla s bimetalovým jemným plátkem taky zvládnout, pokud bude dostatečná hloubka pro celou délku plátku. Nebo jí podložit prkny, aby nemlátila do "podloží".

V místě řezu přiložit plech s velkým přesahem. Pomocník coby lapač jisker s velkou mokrou hadrou, kotouč do rozbušovačky tenký , po řezu utírat mokrým hadrem kvůli zbloudilé jiskře.Někde jsem viděl kovový kotouč pro karosáře, taví a nejiskří.

Jiskry létají nechutně daleko, igelit je k ničemu. Mám zatavené jiskry v plastovém rámu cca 2,5m od místa řezání a to tam kromě igelitu ještě stálo lešení, zajímavé, že ve skle nic, jen v plastu (naštěstí).