Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vedenie CYKY kabla (podkrovie)

Dobry vecer, potreboval by som zistit, ci mozem tahat v neobyvanom druhom podkrovi (co vam budem hovorit, je to obycajne podkrovie, tramy, vsade kam sa pozries sklenna vata a z vonkajsej strany plech) klasicky CYKY kabel na svetla a ci moze byt v klasickych listach\husacich krkoch alebo musim pouzit "bezpecnostne alternativy". Plus by som mal na jednom dreve uchytenu krabicku zo svorkovnicou, tu by som, asi isto kupil z nehorlaveho materialu alebo by som za nu dal nehorlavu podlozku. diky

CYKY se může tahat přímo po trámech (samozřejmě ho tam nemůžeš chytit ohnutým hřebíkem!), ale jinak není problém. Krabice uchycená na trámu musí být z nehořlavého materiálu. Ideální pro tažení jsou tyhle nebo podobné kabelové příchytky (dávat tak po metru, kabel je pak ve vzduchu a ne přímo na trámu):
[http://www.vltava2011.cz/shops/10514/images-goods/ prichB.jpg]
Jinak místo svorkovnice bych dal pokud možno extra jistič s co nejnižším proudem a minimálně 1,5mm2 drát (do 10A), ale jistič bych dal s klidem jen 2A, na osvětlení na půdě to stačí, případně i na nějaké to napájení zesilovače, wifi atd. Tahat to v lištách či krcích je celkem blbost, jen si to vše "zhoršíš".

Tie uchytky su super, nieco podobne uz som viackrat videl, ale este som s tym nepracoval.

ale jistič bych dal s klidem jen 2A

Lenze tam svetlo nepotrebujem (a ani tam nebude), chcem zapojit svetla v obyvanom "velkom" podkrovi ktore je pod nim. Takze po tramoch prejdem tam kam potrebujem, potom dole, spravim si miesto pre kabel v sklennej vate, diera cez sadrokarton a som tam kde som chcel. Takze istic potrebujem klasicky 10A, bude tam max. 9 svetiel.