Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obložení vany

Dobrý den, mám dotaz ohledně obložení vany v novém bytě. Vanu mi obložila firma, aniž bychom se dohodli na detailech - viz. foto. vadí mi rantl kolem vany a lišty na hranách.Zajímalo by mě, zda lze vanu obložit bez přesahujícího rantlu, aby obklady byly zároveň s hranou vany, přestože má vana určitý (nevelký) radius (Ariela, délka 160 cm, širší strana 80 cm, užší 52 cm - viz. příloha)Pokud ano, jak široké by mohly být obklady, aby kopírovaly zaoblení vany (moc tenké proužky by byly neestetické).Děkuji za Vaše rady a názory

Pokud se budete chtit zbavit rantlu, bude to znamenat odbourat cele obezdeni vany(pravdepodobne to bude z ytongu), obezdit to znovu bez toho presahu a pote oblozit, dle meho obkladem o maximalni sirce cca 15cm,aby to kopirovalo radius vany..
Ale takhle podle fotky se zda ze je to provedeno pekne, osobne bych to nechal byt, ale proti gustu...:)

Proč hledáte problém tam, kde není? Udělané je to skutečně hezky. Pokud se vám to takto nelíbí, pak je to ryze subjektivní a rozhodněte si sami, co s tím - nicméně tohle jste si asi měli s řemeslníky domluvit předem. Nebo jste usazení vany nekonzultovali?