Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Staré pneu

Dobrý den, povezu do sběrného dvora staré pneu a na internetu jsem četl že se musí předložit lístek o koupi. Je to pravda? Děkuji

U nás bych se nedivil ničemu.
Když jsem bydlel u Kladna (adresu v OP jsem měl ještě původní -> jinde), tak jsem jel do sběrného dvora s televizí. Bylo to v Kladně na Rozdělově. Verdikt strejce v rádiovce obhospodařujícího dvůr: "no jo, pane, vy ale nejste místní, to prostě nejde, tak to musíte vodvýzt někam jinám...". Zkrátka mi nebylo umožněno tam tu televizi odložit. Tak jsem ji odvezl do místa trvalého pobytu (do tamního sběrného dvora) při obvyklé návštěvě rodičů.
Měl jsem sto chutí to fakt někde hodit do škarpy (v Kladně, pochopitelně), ale nejsem dobytek.

Naprosto stejná zkušenost.
Nemít s sebou zrovna jednoho z rodičů, který má bydliště v onom místě (a mohl zamávat občankou), tak bych ten starý vysavač práskl do nejbližší popelnice.
Stejně tak jsem míval kdysi záchvaty, že bych staré pneumatiky, co vídám na cestách třeba u lesa, naložil do auta a odevzdal v nejbližším sběrném dvoře, kolem kterého pojedu. Díky výše uvedenému mě to velmi rychle přešlo.

Tak jsi ho měl poslat do háje, a televizi mu plácnout před nos se slovy, že povinnost zpětného odběru (pokud je tak sběrné místo označeno) není vázána na místo trvalého pobytu (laicky - když z Jihlavy povezu televizi na vyhození do Brna, tak mi ji v tom Brně MUSÍ vzít ze zákona - zákon 185/2001 Sb. v platném znění). Jedinou podmínkou je právě to označení sběrného místa.

Já bych si s tim hlavu nelámal. U nás na vsi je silážní jáma a zemědělci tam maj hromady pneumatik, kterejma zatěžujou igelity, co překrývají tu silážní jámu. Radši bych "odevzdal" starý pneumatiky sem než se někde trápit ve sběrnym dvoře s tím jestli mi je tam vezmou nebo ne