Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mizející voda ve WC nádržce

Dobrý den, můj problém- mizí mi tak dvakrát týdně voda z WC mísy. Do domku proudí vdzuch z kamalizace - umíte si představit tu hrůzu. Problém bude asi v kontrukci mísy nebo kanalizační přípojky. Než rozkopu půl domu a zahrady prosím, nemáte někdo zkušenost? Díky.I.

Pokud ta voda nemizí vždy (po každém spláchnutí), tak v potrubí někde vzniká podtlak. Pokud je na tu rouru napojeno víc záchodů, tak po spláchnutí jiného záchodu proud vody vytáhne náplň sifonu ve vašem záchodě. To se pokud vím řeší přivzdušněním rourou za sifonem nejčastěji vyvedenou až někam nad střechu nebo tak...

U starých stavieb obvykle odvetrávanie kanalizačného potrubia nie je instalované, nebolo potrebné nakoľko, temer vždy, stavby bývali napojené na miestny kanalizačný zberač nie priamo ale cez šachtu niekde umiestnenú na pozemku.
Šachta plnila jednak funkciu určitej sedimentačnej nádrže, mohla poslúžiť ako vstupný bod pre prípadné prečistenie potrubia a taktiež plnila funkciu odvetrávania potrubia. Býval na nej masívny liatinový poklop a obvykle miekde v rohu komínek s prekrytím proti dešti, no nie vždy, niekto jednoducho navrtal niekoľko otvorov do poklopu a bolo to.

Osobne by som tipoval, že šachtu máte, no poklop je zanesený zeminou, zarastený trávou a tým pádom utesnený.