Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výběr izolačního dvojskla - co znamenají tyto parametry?

Zdravím zdejší odborníky a prosím o radu, které z těch skel vybrat - jaké jsou mezi nimi rozdíly a co znamenají ty zkratky?
Sklo bude určeno pro zasklení výloh obchodu, zatím jsem obdržel od různých firem tyto nabídky:

1) Float 5mm +16 + 4 Top N (U 1,1)
2) bezpečnostní sklo (connex) 3.3.1 + 16 + 4 Top N (U1,1)
3) dvojsklo SEB4/16/F6, U=1,1
4) dvojsklo SEB4/16/connex 3.3.1 (sklo s bezp. fólií), U=1,1
5) F5-12-F5 U2,7
6) F5-12-PT6 U1,1
7) 3,3,1-12-PT6 U1,1
8) 3,3,1-12-F5U2,7

Děkuju za odpověď.

nejsem odborník na značení oken,
ale bezpečnostní je lepené ze dvou skel,,,, tipuji první sklo 3mm druhé 3,1 a slepeno, pak rámeček 12 mm (aby to nebylo tlusté) a pak sklo 6mm
není to náhodou 33.1 - 12 - PT6
proto jsem dal odkaz na speciální stránky...
Ten kdo Vám poslal hodnoty ba měl vše vysvětlit...
hodnota 1,1 není špatná, ale horší těžko budete schánět....

dvojskla jsou většinou plněny argonem, ty dražší a lepší kryptonem...

Pořizovat dneska nová okna se dvojsklem je neuvážené, za 5 let to zjistíte

víte, že dokážete sehnat trojskla za cenu dvojskel??

CEcertifikace.html

3 3 1 , nebo CONNEX 3.3.1 nebo 33.1 je furt to samy - dve 3mm skla slepeny 1mm bezpecnostni folii. Neni to zadna bomba, ale v ramu to par ran vydrzi - sice na tom bude pavouk ale neprotlucou se skrz to tak snadno. Delaji si i 4.4.1 a i silnejsi a vicevrsrvy (5.5.5.1.1( 3x 5mm sklo a dve folie, to uz udrzi vystrel z brokovnice/malorazky)- google connex)
U udava kolik Wattu bude potreba topit pri rozdilu 1°C na 1m^2. Napr. 4m^2 vyloha, rozdil 25°C(uvnitr 21, venku -4), U=1,1 = 4x25x1,1=110W topeni na toto okno. Cim min tim lip, 1.1 neni nejaka svetova hodnota (to je u trojskla 0.4) ale spatny bych tomu taky nerikal.