Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem upevnění paraboly satelitu

Zdravím, mám menší problém, přestěhoval jsem se a potřeboval bych upevnit parabolu satelitu, problém je v tom, že dům je zateplen a přidělání držáku je vyloučeno, zbývá možnost připevnění držáku na zábradlí balkonu, balkon je plný a majitel bytu si nepřeje abych do balkonu vrtal, na kraji balkonového zábradlí je mezera, kde je zábradlí napojené 4,5 cm (od stěny panelu), 2 cm vysoká a šíře je 5 cm (od balkonu směrem ven. potřebuji upevnit parabolu 80cm a natočená bude téměř kolmo k bytovce tzn. že přesah přes balkon musí být min 40cm, navíc zábradlí je zapuštěné 20 cm směrem k bytu. existuje nějaký držák?

Držiak budeš musieť: vyrobiť sám, vyrobí to kamarád, za úplatu niekde v zámečníctví.

Otázka ? K čomu potrebuješ parabolu 80 cm ????? Si amatérsky rádioastronom ?

K príjmu z bežne používaných družic, s kvalitným LNB v pohode vystačíš s 40-50 cm.

Co narobíš, málokto chce chytit všechny satelity. Není dôvod k tomu.

Osobne mi postačuje 1 kus a stejne ich mám na výber ...
No už ma to nezaujíma, neláka. Možnosť mať príjem 2 843 TV staníc je o ničom. Mám iba jeden život a nemienim stráviť ho prepínaním TV staníc. Stejne všade rovnaký brak. Až na pár výnimiek, cca 7 a platených.

Výsledok je : 1 satelit + platený balík, k príjmu postačuje 40-50 cm ofset.

Digi predsa dodava vlastne zariadenia tak co riesis parabolu? Inak prave parabolu by som odporucal vymenit, uz sa mi velakrat potvrdilo, ze u problemovych zakaznikov po vymene paraboly za klasicku 80 (cize nie tu dodanu od digi) sa prijem vyrazne zlepsil a problemy zmizli.
Digi ma nizko polozeny transpoder, navyse musis natocit lnb, montaz nie celkom vhodna pre amaterov.
80 priemer sa dnes berie ako nevyhnutne minimum, netvrdim, ze Joseph nechyti nic na svoju 40-50, ale pokial nemontuje satelity nech tu nesiri bludy, ze 80 je zbytocne moc. Aj ked uznavam, ze nie je parabola ako parabola.
K drziaku sa vyjadrit neviem, pokial nie je fotodokumentacia balkona tazko nieco namudrovat.

Tak z praxe. Osobne mám 60 cm na kovovom stožiari, pôvodne pripravený pre polárny záves + motorovú jednotku.

Nokolko rozdiel v cene LNB a monobloku bol nevýznamný, som ho zakúpil s tým, že pokiaľ nebude vyhovovať, prenechám svojmu svokrovi/tchánovi.
No ostal u mňa a upustil som od natáčania. Ukázalo sa, že nemám čas pre televíziu .....
už ponuka 3O staníc + 300 dalších v jazykoch nie tak sympatických, je nepríjemne zahlcujúca.

Tchán o poschodie nižšie, pre Skylink na Astre, má smiešnu 40 cm s noname LNB, na okennom ráme + bočná AL U profil, výstuha, kotvená do muriva. Hmotnosť celého, cca do 2 kg, výstuha z boku je pridaná vyslovene kôli vetru.

Rozdiel v príjme nepozorovateľný !!!!! , až na pár občasných výpadkov u neho, pri tvorbe búrkových mračien alebo silnom daždi a snežení. Počas cca 3 rokov, čo môžem porovnať príjem na oboch anténach, tak približne 10 x do roka keď má vypadok signalu na nejaké minúty, polhodinu .. keď ja signál ešte mám. Nikdy však nebol zaznamenaný výpadok dlhší ako cca 40 min, šlo o extrémne husté sneženie a výpadok nastal aj u mňa na anténe 60 cm.

Sú dôchodcovia a trávia ohromné množstvo času pred televízorom.

Zamestnaný človek by zrejme nezaznamenal ani 1/5 prípadov výpadku.

Ale ved som pisal vyssie, ja netvrdim, ze na 60, ci 40 nic nechytis, ja tvrdim len to, ze z praxe bol priemer 80 vyselktovany ako minimalny priemer, kde sa da zarucit, ze nebudu ziadne problemy so signalom.
Sam predsa musis uznat, ze na priemere v tomto pripade zalezi, je to v podstate to iste ako pri wifi, kde plati, ze cim vacsia parabola tym vacsi zisk anteny.

Ano digi dodává celý komplet, i když u mě je to trochu jinak, když jsem si digi pořizoval, bydlel jsem d domě, kde byl udělaný satelitní příjem ve společné anteně a rozveden do každého bytu, tudíž jsem parabolu nepotřeboval, nechal jsem si to napsat do smlouvy a parabolu jsem si nevzal, ale teď jsem se přestěhoval a parabolu potřebuji, ale na digi mi jí dodatečně nedají a tak sháním 80ku svojí