Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Epoxidovova zivica

Nazdar,
Neviete o nejakej epoxidovej zivici, s uplne minimalnou viskozitou. Proste aby bola co najtekutejsia a potom vytvrdla na dostatocnu tvrdost. Nemui to byt ani epoxidova zivica, len proste nieco co je dostaocne tekute a da sa z oho odlievat a nasledne svrdne. Ide hlavne o tu viskozitu. Ma niekto nejaky napad ? Diki

Zkoušel jsi epoxid zahřát? Tekutost se podstatně zvýší. Bacha, ale i podstatně rychleji tuhne a není tudíž vhodné zahřejvat rychletuhnoucí. Vzpomínám kamaráda, který míchal Eprosín (epoxidový tmel na auta), ze kterého chtěl něco odlejt na elektrickém vařiči aby to bylo tekutější. Udělal jednu obrátku míchacím klackem, druhou a při půlce třetí se zasekl. Měl z toho skálu :)).
Na odlejvání je Dentacryl, viděl jsem ho v Horním Bachu. Sádra také dobře zatejká do skulin formy. Co budeš odlejvat? Nebo roztavené olovo/cín?

Dentacryl aj mna napadol. Este ako to je s porovnanim tekutosi medzi dentacrylom a LH 160 ? Viem aj kde ho u nas predavaju, len je kus drahsi. A tiez nechcem aby to zatvrdlo prilis ryhlo. A ano, napadlo ma ohriat epoxy 1200, ale to by uz tuhlo prirychlo. Dakujem za odpovede.