Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem izolace podlahy sklepa

Prosím o předání zkušeností s izolací podlahy sklepa. Ten je umístěn pod úrovní zděného domu, není zde větrání, podlaha je z hlíny, objevuje se plíseň. Nejhorší je to v létě, jelikož tudy vede voda do koupelny ze studny.Z venkovní strany je provedena izolace cca 2,5m až k podlaze sklepa.
Prosím o radu jak vyřešit co s podlahou,odstranění vlhkosti...
Předem děkuji za radu

Osobně bych nejdříve řešil odvětrání. Raději bych měl sklep s nějakou přirozenou vlhkostí a příznivým mikroklimatem, kde jablka a brambory vydrží bez problému do dalšího léta než suchou kobku kde je všechno scvrklé a odpudivé už koncem března.

Děkuji, ale měla jsem namysli, jaký na tu elektrosmozu máte názor? Protože se mi to zdá jednoduché, ale zda účelné a jak je to finančně, nevím. Ta poradna - hobby.idnes je super, ale... radí tam posoudit odborníkem. U nás jsme měli odborníky už tři a každý radil něco jiného, takže jsme stále na "mrtvém bodě". Ale díky.