usporné vytápění místosti
ahoj,potřeboval bych poradit.V létě jsem se nastěhoval do starého baráku,nemá ani omítku,proto se tento dum špatně vytápí.Má sice elektrický kotel ,ale toto vytápění přijde velmi draze.Proto mám v každé místnosti přímotop,který zapínám pouze v okamžik ,když tam jsem.
Nicméně potřeboval bych poradit ,jestli nevíte o nějaké ekonomičtější volbě vytápění obývacího pokoje kde trávím nejvíce času.Původně jsem zakoupil 2 olejové radiátory 2500W nicméně ty než se rozehřejí tak to trvá velmi dlouho.Proto jsem zakoupil klasicky konvektor s ventilátorem.To je dobré až právě na tu spotřebu...Mám levnější elektřinu 2,4 kč/jednotka ale stejně i s bojlerem si to veme 50KW/den .dík za všechyn rady
Kdyz potrebuji rychle teplo v nektere mistnosti pouzivam "Pohody". Je to takova kostka do ktere das 10kg propan-butanovou lahev. Bohate mi i na 20m2 mistnost staci topit na prvni stupen vykonu a vydrzi to topit na tento stupen klidne 14dni. Doplneni lahve pak prijde na necelych 400,-, zalezi jak kde. Hlavne to nekupovat treba na benzinkach, tam to maji predrazeny. Porizovaci cena pohod asi 2.5tisice. Lepsi varianty maji uz i vetracek, takze dokazi lepe rozprostrit teplo po mistnosti. Je to rozumna varianta na pritopeni, jen bych to nenechaval pres noc. Precejen je to plyn a je rozumne byt opatrny.
no já bych radeji neco na elektrinu,nemám v plyn duveru...navíc by byla asi potřeba dořešit odvětravaní.Jeste jsem premyslel o tech deskách jak se davají na zed a vytvarejí v mistnosti teplo.nebo proste nejakou alternativu...
*infrapanely
Elektrina je, byla a bude draha. To nezachrani zadna z alternativ. Vsechno to bude zrat jak zjednany. Ano, infrapanely nebo neco s keramickymi panely je na provoz o neco levnejsi. Nebo treba tohle: http://www.popron.cz/bio-ethanol-krb-tristar-df-65 10/s-611019/?actionnumber=9630. Da se to lehce prenest. Jen s tim nemam zkusenosti.
Litr líhu stojí cca 70kč...ted jde o to kolik si to treba za den vezme...jestli je to usporné...Ale jinak to nevypadá špatně
Bohuzel nedokazu posoudit. Googlit a nasledne zajit do kamenneho obchodu a nechat si to ukazat se jevi jako idealni reseni :)
Zdroj: www.bio-krby-kamna.cz
Elektricky vytapeni bude levnejsi pouze v pripade porizeni tepelnyho cerpadla - jinak to vsechno zere +- stejne.
Dovolim si nesouhlasit. Takovy primotop "sezere" daleko vice nez treba moderni elektrokotel. Ale stejne to vsechno skonci na ucte jedne nejmenovane firmy... watch
Proc? 2kW jsou 2kW, za hodinu 2kWh, 7.2MJ. Na ucinnosti si nema cenu hrat, oboje dvoje jede okolo 98%, procento sem procento tam. Na elektrokotel s akumulaci do vody se da dostat o neco lepsi tarif, ale zazraky se taky cekat nedaj. Zadnej zasadni rozdil se konat nebude.
koukal jsem i na ty tepelná čerpadla...na Aukru vyhazejí nejlevnější na 26 tisíc
26kKc za tepelny cerpadlo fakt neni moc.
A jinak 50kWh/den je 1500kWh/mesic, 3600Kc/mesic. To neni tak spatny ne? Teda chapu, zatim venku neni kosa, v -15 by to vypadalo dobre... Spis bych se zamyslel nad tim co rika shpy00n - zateplit. Tam je potencial k uspore. Zmena vytapeni na cokoliv elektrickyho usporu nakladu neprinese a prachy co by stalo cerpadlo(a co jeho instalace?) budou v zatepleni lepe investovany.
Tepelna cerpadla casem ztraceji vykon. Porizovaci cena je na nas prumerny cesky plat jeste stale dost vysoka, nicmene uvazovat se o tom da. Pak je ovsem otazkou ktery typ cerpadla zvolit, coz zavisi na spouste faktoru v miste nemovitosti. O tom je ale jiz napsana hromada clanku a neni ucelem to tu rozpatlavat do detailu.
A nebylo by lepší investovat do zateplené fasády, střechy, stropu atd. podle potřeby? Vezměte tužku, papír a zkuste spočítat náklady na vytápění elektřinou před a po..
To by samozrejme bylo idealni za predpokladu ze:
1) je nemovitost jeho, pise pouze ze se nastehoval
2) ma financni prostredky aby to provedl
Otazka byla formulovana jako lokalni vytapeni jedne konkretni mistnosti... Ale v zasade souhlasim. Mistnost zevnitr oblozit 20cm polystyrenu, hermeticky uzavrit a nepotrebuje topeni, vytopi si to telesnym teplem
A ona nejspíš jeho bude páč jinak by těžko uvažoval o tepelném čerpadle, že..
To ze uvazuje o koupi cerpadla nemusi preci znamenat ze to je jeho. Uz jsem zazil pripady rekonstrukci na vlastni naklady a odecteni techto nakladu od najemneho, takze bych si tim nebyl tak jist
A to jo, to je možný.. ukecals mně.
přesně tak,barák není můj proto jakakoliv vetsí investice nepřichazí v uvahu a hlavně potřebuji to vyřešit rychle.Já nevím jestli je ten polystyrenem ideální.Udelali jsme to ve špajzu a pod polystyrenem uplně stekají proudy vody a je tam hrozně vlhko...Jeste jsem koukal na klimatizace s vyhříváním ,ale to vyjde asi na stejno stou spotřebou...Jinak když jsem byl na výstavě v Letnanech,tak tam firma prezentovala nejake kanadske kamna ,date tam polínko a ono to vyhřívá celý den barak...nebo neco takového tam rikal ten prodejce
Ten polystyren ve špajzu.. ten jste nalepili zevnitř?
tak to je jasné, ten barák je mokrý, třeba i jen z rekonstrukce. Jediná cenově zvládnutelná možnost je komín a kamna - radím nejobyčejnější typu Petry a topit a větrat.
Klimatizace Sinclair v topném režimu má faktor 3, za těch 26 tis. je na aukru asi o něco lepší Mitsubishi. U klimatizace je důležitý faktor jestli hluk nebude vadit sousedům. Rady v oboru topení klimatizací tu nabízel prodejce z aukra - tuším Šritr, radí i na tzb-info. Sám tím topí. Faktor 3 znamená platit 1/3, v tomhle teplém období ještě míň.
Kanadsky kamna jsou tak ty nejmenší na 60m2.Oni vlastně všechna kamna prodavaná v americe musí mít tuto technologii.Tím padem i jotul i morso(cb verze).Tam kamna testují na pomalé hoření .Nejmenší je asi 0,8kg /h až po maximum a všechny kamna s těmito emisemi jsou na internetu(http://www.epa.gov/oecaerth/resources/publications /monitoring/caa/woodstoves/certifiedwood.pdf).Které to nesplní tak se nesmí prodávat !
Co se tyče klimatizace tady je něco http://aukro.cz/a-tepelne-cerpadlo-klimatizace-mit subishi-fd25va-i1906600414.html
Je to reklama tak to musíte brat s rezervou.
http://www.nazeleno.cz/bydleni/vetrani-1/klimatiza ce-do-bytu-jak-ji-vybrat.aspx