Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obkládání umakartu

Dobrý den, řeším problém, zda je možné obkládat klasické umakartové panelákové jádro. Je mi jasné, že je nutné použít nějaký adhezní můstek, lze na něj potom bez dalších úprav flexibilním lepidlem lepit obklady? Nebo je lepší přetahat celé stěny perlinkou a až pak lepit? Nebo má někdo nějaký jiný vyzkoušený postup, kromě vybourání umakartu? :-) díky za rady.

My jsme si obkládali sami.Přímo na odmastěný a odstrojený umakart.Neprve,to je asi tak 18 roků jsme tam nechali vanu,k té přilepili asi 10 polystyrén z pohledové strany.Místo obezdívání a za použití lepidla na obklady polyst.na paneláky jsme obložili celou koupelnu.Asi před 3 roky jsme vyndali vanu,doobložili,položili dlažbu,vše ve světlém odstínu,bíle vyspárovali a posadili sprchový kout s vaničkou.Bylo samozřejmě vyměněno i umyvadlo a zařízení.Nikdo nepozná,že není vybourané a vyzděné celé jádro.V kuchyni jsme umakart polepili 1 cm polyst.a perlinkou a natáhli omítku.Celkové výdaje byly velmi snesitelné.Dlažba a obklady byly v akci,práce zadarmo,pouze zrcadlo a skříňka s umyvadlem byly dražší.Je to bíle lakované a už bych to nikdy nekoupila.Žádná skvrna při barvení vlasů se nedá umýt.Vlhkostí se začal nábytek bortit,protože skříňka leží přímo dlažbě.