Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyplnění dutiny foukanou izolací,ano či ne?

Dobrý den,
při rekonstrukci rodiného domu jsem obvodové zdivo ze vnitř obezdil z důvodů velké nerovnosti ytongem v tlouštce 5 a 10cm a tak mezi ytongem a obvodovou zdí vznikla dutina cca.3 až 15 cm.Jinak obvodové zdivo má šířku cca. 75cm a ted jsem dělal zateplení 10cm polystyrenem baumit open takže tlouštka je cca.85cm.Dutina z půdy nejní nijak uzavřená pouze překryta stejmě jako celý strop 21cm mineralní vaty.Moje otázka zní jestli tuto dutinu nechat tak jak je nebo ji zateplit nějakou foukanou tepelnou izolací?
Za odpovědi předem děkuji.

Ytong jsem nepřiplácnul na původní zdivo právě kvůli té nerovnosti,to bych totiž dole začal např.tou pětkou a nohoře bych místama musel dát patnáctku abych to mohl přilepit na původní zdivo,tak proto ta dutina.Jinak sádrošem by to samozdřejmě srovnat šlo také a možná by to bylo i levnější a určitě rychlejší,ale já zvolil ytong.Navíc by to nic nezměnilo na tom,že by tam vznikla ta dutina. Jinak se jednalo o rekonstrukci starého domu který byl prostě hodně křivej.