Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vodní kámen

přestěhovali jsme se do domku a je zde znát, že voda je pravděpodobně tvrdá - výskyt vodního kamene??, lze to pozorovat i na varné konvici..má na sobě usazeniny..V předchozím bydlení tomu tak nebylo. Chci se zeptat, vodní kámen funguje jak?? Třeba v trubkách kudy jde voda..je možné, aby se třeba trubky, které vedou vodu kdesi v domě úplně ucpaly? nebo záchod? Vodu mame studenou a jde přes kombinovaný plynový kotel..

Bezpečně znám odpověď na ucpání WC mísy vodním kamenem, tam se mi to stalo. Zachránily mne tablety "domol" WC - reiniger tabs od Rossmanna. Večer jsem do sifonu hodila snad 3 tablety a ráno šel vodní kámen odloupat. Bylo ho půl kbelíku. S ucpáním vodovodních trubek jsem se nesetkala. Sůwa

Kotel bych asi neřešil, pokud nedopouštíte často kvanta vody. Pokud ano tak dolévat změkčenou nebo alespoň vodou z rybníka. Pokud budete někdy topení vypouštět přimlouval bych se za to do vody trochu investovat a napustit destilkou s použitím nějakých inhibitorů koroze.
Hůř na tom bude bojler, rozvod TUV. Nechte si udělat rozbor vody na obsah vápníku, manganu a železa nebo obecně chloridů a podle aktuálního rozboru pořídit změkčovač a instalovat ho před těmito rozvody. Takto změkčenou vodu zase nedoporučuji používat jako pitnou, takže si udělat zvlášť odbočku např. do kuchyně z mědi nebo plastu, ale to opravdu záleží na aktuálním rozboru.
Když to jednoduše shrneme:
Kotel + rozvod topení + radiátory: dovést, nalít a doplňovat změkčenou nebo destilovanou vodou.
Rozvod vody: zachovat se podle rozboru a pořídit změkčovač (jen ne žádné zázračné magnetické filtry).
Pitnou vodu: (pokud rozbor ukáže že je pitná) natáhnout přívod zvlášť a napojit ještě před změkčovačem.

Zdravím,mám podobný problém s tvrdou vodou.Asi před 10-ti lety jsem vyřezal veškeré vodovodní potrubí z pozinku,které bylo totálně zarostlé.Vše jsem dal do plastu a je klid-několikrát jsem už tyto plast trubky rozebíral,předělával a jsou absolutně čisté.Největší problém je bojler,z kterého každé dva roky vytluču dva kýble sanitru.Jinak na rychlovarku,perlátory,WC a pračku se perfektně osvědčil obyčejný ocet::)