Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OSB podlaha

Dobrý den,
mám drobný dotaz. Rekonstruuji podkroví ze staré stodoly. Nyní jsem ve fázi před položením OSB desek. Nejsem si zcela jist, zda mám první vrstvu OSB desek přišroubovat k trámům nebo jen volně položit. Druhá vrstva bude křížem a určitě prošroubovaná. Děkuji.

Jde o to co máš mezi trámy.
Já jsem vzrovnal podlahu, dosypal perlitem a nechal původní trámy ke kterým jsem přišrouboval spodní vrstvu OSB. Pak jsem dal mirelon a OSB desky kolmo k první a prošrouboval. Podlaha slouží druhým rokem a perfektní.
Nebo můžeš použít tzv plovoucí podlahu. Odstranit původní trámy, dosypat a dorovnat zásyp a rovnou položit OSB

Na trámy jsem udělal rošt z prken tak aby spoje desek vycházely na rošt a kvůly srovnání neb některé trámy byly zkroucené.Na rošt jsem prišrouboval první vrstvu osb a na ní jsem položil mirelon , křížem druhou vrstvu a prošrouboval.Mezi trámy je izolace a mezi prkna roštu jsem dal izolaci taky.