Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Barevná úprava dřevěných schodnic

Zdravím, dali jsme se do stavby nového interiérového schodiště a řešíme jakou zvolit úpravu dřevěných schodnic. Jedná se o to, že v Bauhausu zakoupíme schodnice a chtěli bychom si je trošku barevně přizpůsobit. Vím že na výběr máme lak, mořidlo, olej (možná ještě něco), ale bohužel se nikdo z nás ale moc v těchto úpravách nevyzná tak nevíme jaký způsob je nejlepší.
Za každou radu moc děkuji.

Záleží z jakého dřeva jsou schodnice, ale předpokládám že z jehličnanu a taky záleží ,jaký chcete mít odstín. Namořit se to dá , proč ne ,ale dřevo časem ztmavne. S tím je třeba počítat. Já osobně bych to nemořil, ale použil bych kvalitní dvousložkový lak. Ten je tvrdý a na otěr odolný. Můžete samozřejmě použít i syntetiku, ale je o něco méně odolnější. V žádném případě neberte vodou ředitelné laky.U nich to je potřeba několikrát obrousit,navlhčit,obrousit,navlhčit...Jinak se vám může stát to, že i když to perfektně obrousíte ,tak po nátěru vodouředitelným lakem vám léta naboptnají a povrch bude hrbolatý.