Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zatížení střechy

Dobry den,
dostala se mi do ruky knížka z roku 1972. Pojednává se v ní o opravách střech a krovů. V kapitole dimenzovámí části krovu se píše:

Zatížení sněhem se uvažuje při nadmořské výšce do 600 m 75 kg/m2 (u střech o sklonu větším než 40 stupňů pouze 50 kg/cm2), zatížení větrem je v závislosti na výšce nad územím (např. pro výšku 5 m - 60 kg/m2, 10 m - 80 kg/m2), obojí na celou plochu střechy. Zatížení lidskou postavou se počítá jako bodové hodnotou 100 kg.

Chtěl bych se zeptat, jestli to plati i nadále a nebo, jestli je v tomto změna. Je mi jastné, že se musí vzít v úvahu i zatížení případné izolace a ruzných desek, která se můžou použít v případě vestavby.

Taky si nejsem jist jestli není tisková chyba v první závorce (u střech o sklonu větším než 40 stupňů pouze 50 kg/cm2)

Děkuji za odpovědi

Pepa

Ja jsem to tu nepresne napsal. Jedna se mi oto, jestli se pocita zatizeni strechy nad 40 stupnu tech 50 kg/m2 Jedna se mi oto, ze nas ucili a nebo jsem se nekde docetl ze pri sklonu krytiny nad 45 stupnu se na ni nedrzi snich. Tudiz by se nemuselo pocitat zatizeni snehem. A taky mi zajima, jestli se pocita plocha strechy a nebo pudorys strechy pro vypocet.