Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dodatečná dostavba komínu

Dobrý den, potřebuji poradit při stavbě komínu. Komín bude dostavěn dodatečně a to dle nákteru, kdy patka komínu bude stát na základech, které již byly připravenu při stavbě základní budovy. Tím chci naznačit, že základy jsou jednolité. Nevím však jak nyní navázat s přístavbou. Když komín postavím přímo ke stávajích zdi, jak zajistím provázání mezi jednotlivými šáry mezi starou a přistavující částí??

foto stavebního plánku: http://forum.tzb-info.cz/t.py?t=34&i=120319&idtext =1&poradi=1

Dobrý den,pokud budete stavět komín stavebnicového typu,tak výrobce nedoporučuje pevné spojení s okolním zdivem.Před dvěma lety jsem stavěl vně domu komín EKO,stavebnice.Stavěl jsem ho na stávající terase,deska je tam železobetonová.Stejně mě to nedalo a komín jsem pojistil třemi třmeny z pasoviny a přišrouboval do stávajícího zdiva pomocí kotevních šroubů.Pro třmeny jsem v blocích udělal uhlovou bruskou diamantovým kotoučem drážku,tak aby třmen licoval s vnějškem bloku,dále je komín obložen umělým kamenem Hakl.Po dvou letech se zatím nic neděje,nikde nic nepraská.:-)