Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Penetrovat???

Zatepleli jsme polystyrenem, natáhli lepidlo s perlinkou ale omítku budeme dělat až po zimě. Můj dotaz zní: penetrovat před zimou nebo až těsně před nanášením omítky? Děkuji za odpověď

Před nanášením omítky.. ..Hlavním důvodem je že dlouhodobým působením povětrnostních vlivů ztrácí vlastnosti povrch lepidla. K tomu připočtěme zachycenou vzdušnou prašnost a máme ne příliš ideální podklad po šlechtěnou omítku. Dále je možné zatečení vody mezi lepidlo a polystyren, v horším případě až pod polystyren pokud se někde vyskytne nedokonale uzavřený detail a mráz už jistě svoji práci také odvede. Takže až se ke konečné úpravě fasády dostanete, doporučuji celý povrch nejprve mírně zbrousit, omýt, projít zda je lepidlo všude pevně přilnuté k polystyrenu a teprve až pak napenetrovat a natáhnout omítku. (copy & past)