Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kotel Dakon 20KW

Zdravím.Chtěl jsem se zeptat na toto:budeme kupovat kotel Dakon 20KW a budeme ho chtít zapojit od odborníka.Co k tomu potřebujeme dokoupit aby ho bylo možno zapojit?Rozvody topení jsou již hotové.
Pokud možno kdyby sem někdo znalej problému mohl dát i odkazy na vše potřebné.Děkuji.

Co potrebuješ okrem radiátorov, rozvodov, kotla a komína ?

U kotla na tuhé palivo potrebuješ :
- expanzomat alebo vyrovnávaciu expanznú nádrž, je to bezpečnostné zariadenie k vyrovnávaniu objemových zmien vody pri ohreve

- obehové čerpadlo, nie je potrebné ak je obeh samotiažou

- dochladzovaciu smyčku, zabezpečuje núdzové ochladzovanie rozkúreného kotla ak je použité obežné čerpadlo a dôjde k výpadku el. energie alebo jeho poruche. Nie je potrená pri obehu samotiažou

- tlakomer, teplomer

- armatúry/ventily na napúštanie/doplňovanie a vypúštanie vody, samozrejme taktiež "kuličku", odtok v podlahe kotolne

- poistný ventil, je potrebný u uzatvorenej sústavy, teda ak sa používa expanzomat

- ak sa používa obežné čerpadlo a v lokalite počas zimy dochádza častejšie k výpadkom dodávky el. energie, je vhodné instalovať UPS/núdzový zdroj prúdu z akumulátoru, ako zálohu napájania pre čerpadlo. Každé prehriatie kotla môže spôsobiť jeho neopraviteľné poškodenie !!

Pár jedincov si takťiež instaluje zariadenia na zmekčovani tvrdej vody. Osobne to považujem u sústavy kde dochádza len k minimálnemu doplňaniu vody za zbytočnosť. Niekto môže mať názor iný.

Ak to zhrnieš, cena kotla je tá menšia položka ..... :puff:

Je dobré mať prehlad. To je OK.

No nekupuj nič ak s Tým nemáš skúsenosti a v obore alebo aspoň príbuznom obore nie si dobre zorientovaný.
V tomto prípade, na detailoch šitých na mieru priestorovému usporiadaniu tvojmu bývania naozaj záleží.

Nechaj to na profesionálov, serioznu firmu prípadne konzultuj so skúseným kúrenárom a nechaj si urobiť rozpis potrebných komponetov ak ich chceš zaobstarať po jednom, za co najnižšiu cenu.

No snahou usporiť sa to dá aj predražiť.