Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem banánovník- plesnivé kvety

Dobrý deň,
pred niekoľkými rokmi sme si kúpili banánovník, pred letom sa začali objavovať prvé kvety, no teraz sú všetky čierne, zoschnuté, pokryté bielou plesňou a začínajú opadávať. Pár banánikov, ktoré sú ešte stále maličké a vôbec nerastú, ožltli a akoby začali vädnúť. Som zúfala, neviem čo s ním robiť, staráme sa oň rovnako ako doteraz, rovnako polievame a občas prihnojujeme, banánovníkom sa vôbec nehýbe. Čím to môže byť spôsobené? Dá sa ešte zachrániť? ak vie niekto poradiť, za každú radu budem veľmi vďačná.
Ďakujem

Někdy se stane, že květ zaschne a následně v listech zahnije, a hniloba se rozšíří na celou rostlinu, nebo jej napadne nějaká houbová choroba, která způsobí zahnití budoucího květu ještě uvnitř listů, a většinou potom začíná odehnívat celá rostlina. Zachránit starou rostlinu nepůjde, ale mladé by snad šlo oddělit od původní rostliny a zkusit nasadit do nového květináče, a opatrně zalévat. Pokud ale mají uhnité kořeny tak už jim nic nepomůže. Možná by ještě šlo než ty mladé rostliny nasadíte je celé postříkat fungicidem, aby se zamezilo šíření plísně a hniloby. Ale nejjistější by bylo zakoupení zdravé rostliny a teď kdy jsou krátké a tmavé dny, velmi málo zalévat. Radši přísušek, než stále promočená zemina. A až do března už nehnojit, ne jen banán ale i ostatní pokojovky, které v zimě nekvetou. Vyjímka je pouze vánoční kaktus, pryšec- vánoční hvězda , kalanchoe, a hvězdník- amarillis.