Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kukuřičný klas - popcorn

Zdravím všechny, zajímá mě jedna věc. Dostali jsme 4 klasy kukuřice někdy minulý týden. Nuže a samozřejmě ztvrdla, bo se ji nikomu nechtělo vařit. Dá se z těch vyloupaných zrnek udělat popcorn nebo ten na pražení je nějaký speciálně upravený? Raději se zeptám, než aby mi bylo blbě :-D. Pokud někdo odpoví budu ráda.

Blbě ti nebude. Ale v našich podmínkách se kukuřice pukancová ("popcornová") většinou nepěstuje. Jestli jsi jí čmajzla někde na poli, nebo byla určena k vaření, bude to pravděpodobně kukuřice cukrová. Je jedlá ale nepuká. Poznáš to jednoduše. Místo rozpuknutí se při pražení z ní udělá smradlavý doutnající škvarek a kastrol je na vyhození. Jiné nebezpečí nehrozí.

Ty chces atentat?? tak hele:

[b7.jpg]

A ještě malá rekapitulace toho, co se snědlo a vypilo:

- 25 kg živáňská
- 73 kg prase (to se celé nesnědlo)
- cca 25 l guláše
- cca 40 l česnečky s 8 vepřovými uzenými koleny
- 30 kg steaků a špízů
- 20 kg domácích klobás
- k tomu 4 x 3 litry vynikajících omáček
- 9 kg tří druhů špičkových zmrzlin
- 40 bochníků chleba
- 10 l zeleninového salátu a asi 50 grilovaných kukuřic
- 8 sudů piva a spoustu dalších drobných dobrot...

zdroj [..]