Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Žárovka do mikrovlnné trouby

Dobrý den, chci koupit novou žárovku do mikrovlnné trouby, ale v prodejně kde jsem byl přesně neví, jestli je potřeba nějaká speciální, nabízeli mi obyčejnou nebo do běžné trouby odolnou vysokým teplotám, je potřeba nějaká speciální, nebo se může použít obyčejná?

Žárovka už je vyndaná, je to normální žárovka se závitem E17, 230V, 20W, byl jsem s ní přímo v jednom obchodě se svítidly, ale jde o to, že tam nevěděli, jestli se bude stačit obyč., nebo teplu odolná, jaké se dávají do trouby nebo jestli třeba nemusí mít nějaké speciální sklo nebo vlákno aby se mohla dát do mikrovlnné trouby, ale podle mě je asi úplně obyčejná.