Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Půjčená vrtačka a její ztráta

Dobrý večer.Měl jsem pučené vrtací kladivo Hilti,ale přišel jsem o něj.Majitel a teď už bohužel bývalej kamarád po mě chce zaplatit 15tisíc s tím,že to nahlásí na Policii.Snažil jsem se s ním domluvit,ale nechce semnou komunikovat.Já samozřejmě 15 tisíc pohromadě nemám a navíc jsem našel na netu tu samou za 7500kč.Než ji budu moct koupit,tak to nějakou dobu potrvá,ale nechci a nepotřebuji mít problémy s Policií.Co mi hrozí pokud tak opravdu učiní a udá mě?Děkuji za odpovědi.

teda pardon, ale jako tipickej českej hajzl mi přijde ten, kdo trvá na uhrazení 15000 za stroj v ceně 7500,-
Pokud se odmítá domluvit a nemá v ruce nic bude to tvrzení proti tvrzení.
Každopádně řešení úvěru a koupě kladiva na zmíněnou cenu by řešením bylo. Rozhodně bych nepřistoupil na nátlak tipu 15000 nebo policie

Já už raději nikomu nic nepůjčuju, pokud si to nemůžu ohlídat. To už to raději udělam sám, než se pak dohadovat, že se něco zničilo či ztratilo. Nikdy bych to ale neřešil penězma - pokud by se nejednalo o opravu, prostě koupit novou a hotovo. Za blbost se holt platí...

Ono je problem, ze tazatel dodal malo informacii a podla vsetkeho doslo ku konfliktu preto, ze poskodeny chcel zalezitost vybavit bezodkladne naco tazatel reagoval, ze nemoze.
Pokial slo naozaj o nastroj obzivy (taketo kladico ludia bezne doma nemavaju) tak jeho rozhorcenie vidim ako miestne.

Ono nie je tazke sa pohadat sam so sebou, ze? To, ze tu vystuoujes pod dvoma identitami a nahravas si sam sebe alibi ma utvrdzuje len v tom, ze tvoj kamarat je obet a ze ty sam budes asi pekny vychcanek. Jedine pozitivum na tom asi je, ze si uz jeho byvaly kamarat, ja sam by som bol tiez rad keby ma ludia ako ty obchadzali velkym oblukom.

Promiňte, ale už se neudržím. To jsou některé názory na ................
Sakra co jsi si půjčil, tak to vrať, jestli jsi o to přišel, tak kup náhradu protože je to slušnost a tvoje zodpovědnost. Pokud se tomu chceš vyhnout nebo to odkládat, tak jsi soused na prd !
A můžeš být rád, že jsi ZATÍM nedostal pár facek.
Tím to končí. 3-[

Tyjo,to se nestydíš to sem strkat? Kolik Ti je let? Pět,že nevíš,co se sluší a patří?
Příště si pujč na bourání stodoly radši krompáč,ten když zase někde zapomeneš,tak Tě to nebude tak bolet :-) Podle všeho se tento typ už nevyrábí.Zkusil bych se domluvit s protistranou na pořízení adekvátní náhrady v podobě nového typu podobných parametrů s tím,že jej koupíš na splátky (když nemáš hotovost),pokud ji kamarád nutně potřebuje k práci.Nebo pokud přistoupí na koupě staršího stejného typu a dát ho hned do servisu na kompletní GO na Tvé náklady.Cena 15.000,- jako náhrada je přiměřená,nové stálo tuším více jak 25.000 kč.
Jo,chybami se člověk učí.Blbý z vlastních,chytrý z cizích.