Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Domací vodárna

Domácí vodárna

Dobrý den.

Praskla nám pancéřová hadička na přívodu do baterie v kuchyňské lince a čtyři hodiny čerpala domácí vodarna (DARLING) vodu ze studně do kuchyně a chodeb v rodinném domku. A vyčerpala celou studnu.

Jak zabezpečit čerpadlo aby přibližně po 5 minutách samo vypnulo? Myslím časový vypínač nebo něco podobného.

Poraďte jak to vyřešit. Není to jen můj problém, týká se to i jiných rodinných domů s vlastní vodarnou a studnou.

Děkuji za radu. Stepankro

stepankro, máte dobrý nápad, ale již před Vámi někdo vynalezl tuto ochranu. Pokud máte šikulu elektrikáře, není to problém. Přiznám se, že mě se Darling sám odpojil po určité době.
Navštívil bych specializovanou prodejnu s čerpadly a předložil jim svůj problém, ať navrhnou řešení.

Většinou není. Čerpadlo se vypíná tlakovým spínačem při dosažení tlaku v potrubí. Pokud je potrubí otevřené, čerpadlo běží. Pomůže nadproudové relé, motor se při běhu hřeje a roste proud, pokud dokonce dojde voda a běží naprázdno, vzroste proud velmi rychle. A pak nadproudové relé odpojí. Lepší jsou s regulovatelným rozsahem vypnutí. Použil jsem ho z průmyslového šicího stroje, protože stojí kolem 500,-