Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem věcné břemeno jízdy a chůze

zdravím,
mám nějaké řešičky se sousedem debylem, který nechápe že nemůžu parkovat ve své garáži když před ní parkuje a nechce uhnout o 3 metry. a udělat o 6 kroků více, je to blb naočkovaný manželkou.
dotaz:
soused má věcné břemeno jízdy a chůze na mém pozemku. platí to i pro parkování, tzn. že může i parkovat? nebo jen pro přejetí autem?
budu řešit s právníkem, ale jen ze zajímavosti, než se s ním sejdu
díky

zdravím,
takže parkovat nesmí, už sem tam volal policajty protože sem se opět nemohl dostat do garáže, od té doby je klid. nicméně problém je složitější, on má "omylem" břemeno chůze a jízdy na můj pozemek, na který to vůbec nepotřebuje. potřebuje nějakých 20 metrů ale on má v papírech na 150 metrů. takže řeším s právníkem jak mu to omezit. fakt nepotřebuju aby se mi promenádoval po zahradě, nebo mi škodil na majetku když tam nejsem.

Co chcete s právníkem řešit.
Věcné břemeno umožňuje, aby soused přes váš pozemek procházel a projížděl. Nemá li technický důvod, nesmí na vašem pozeku stát, ani parkovat. Stane li se tak, podat trestní oznámení na policii, která to zřejmě předá k řešení obecnímu, nebo příslušnému úřadu.
Jeliko informace o majiteli vozidla je tajná a vy si nemáte jak ověřit majitele, klidně upozorněte na stání cizího vozidla na vašem pozemku a požádejte o odtažení.
Zároveň můžete třeba několikrát denně na přípdané stání upozornit polici s tím, že máte podezření na pojistný podvod, případně pokus o vydírání v souvislosti s tím, že je možnost že dojde k poškození vozidla na vašem pozemku, zvláště pokud vám bylo takto sousedem mezi čtyřma očima vyhrožováno. Tato podání budou mít vliv při případném projednávání.
Právník vám může pomoci pouze v případě, že budete žádat o zrušení věcného břemene.

jj, o to zrušení břemene mi jde. on má pozemek dlouhý 20 metrů, má tam nájezd do garáže všechno. s tím souhlasím ať má břemeno na 20 metrů. ale ne na 150, těch dalších 130 m jde kolem mého baráku, garáže atd atd, a tam on už nic nepotřebuje, je to v podstatě slepá ulička. nedostane se tama k autobusu, do lesa nahřiby, prostě je mu to na nic. jenom dělá peklo.