Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rekonstrukce střechy, eternit

Dne 20.9.2011 18:22, Pavel Petrůj napsal(a):
Dobrý den,
Máme na střeše rod.domku starý eternit ještě s azbestem. Chce jej vyměnit za nový Eternit. Střecha je sedlová, se sklonem 53 st. a je pobitá prkny. I Z hlediska statiky krovu, bychom rádi ponechali prkna na krokvích a impregnovali. Pak máme v úmyslu aplikovat na tyto prkna vysoce difuzní, kontaktní folii a na ní kontralatě 30/50 a latě a Eternit 40/40, francouzskou skladbu. Podkroví bude zatepleno minerální vatou, která bude těsně na bednění. Odvětrávací vrstva tedy bude jen nad pojistnou folií.
Je tento způsob položení vhodný pro Eternit? Jsou nutné při této střeše protisněhové prvky?
Děkujeme za váš čas a odpověď a jsem s úctou, Pavel Petrůj

Menit eternit a eternit? do toho bych nesel. Sundanim prken ze strechy se statika nezhorsi. Daloby se rict, ze sundanim prken se strecha odlehci. ikdyz nepatrne. Inpregnaci bych nepouzival. je to zbytecnost a aby to melo nejaky vyznam, tak moc prace. Na prkan se dava difuzni folie urcena na pokladku na prkna. Nedoporucuji davat jinou.

Možná už pozdě, ale přece: starý eternit očistit od mechu wapkou a naimpregnovat, kdyžtak zadat firmě, která se na to specializuje. Důvod: Starý azbeztový eternit jsme měli na baráku 42 let.Výměna za ekologický bez azbestu přišla na 140 tisíc a po deseti letech mi pokrývač oznámil, že mi to vydrží tak dva tři roky. Bez azbestu to praská, prohýbá se to a je to na h....... Jestli to jen trochu jde, zachovejte si ten neekologický, přežije vás i vaše děti. Ekologie je v tomto směru k ničemu.