Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autobaterie

Dobrý večer,jakou autobaterii byste doporučily do felície mám tam tuším 45ah schneider .ale jakmile se ochladí tak už nemůžu nastartovat.

Já bych doporučil dobitou autobaterii, startér s čistým komutátorem a kabeláž v dobré kondici.
Jak se přesně projevuje to tvoje "už nemůžu nastartovat"?
Nemůžeš nastartovat, protože se startér točí pomalu nebo vůbec? Nebo startér točí o 106 ale motor nechytá?
Jestli ta baterka, co tam máš, je starší jak 5 let, tak ji nech zkontrolovat a když je vadná, můžeš koupit jakoukoliv novou. Jestli ti felicie nedobíjí, tak nech zkontrolovat alternátor a regulaci dobíjení. Jestli máš zoxidované kontakty na baterce, tak je očisti. Je možné, že autobaterie je v tom nevinně.
PS: sice nejsem žena (doporučily), ale snad bereš rady i od chlapů...

Jakoukoli novou :-), já strčil do feldy 60ah - větší se tam už asi nevleze, obyč ze supermarketu a i po dvou letech funguje jak nová. V Oplíkovi máme 60ah Vartu, myslim, že něco jako blue dynamic, na to že se s tím autem skoro nejezdí a když tak krátký cesty, tak supr i po třech letech, ale první vartu jsem byl po týdnu reklamovat. Tady spíš záleží na tom, kolik chceš investovat. Jestli je to felda 1,3 vrazil bych tam 45ah, pokud je to 1,6 a navíc třeba vše v el. včetně klimošky jako mam já, tak doporučuju silnější.

Může být taky něco se startérem - mně se to občas stalo, startovalo to pouze teplý motor a ať jsem nabíjel baterku jak jsem chtěl, nepomohlo to - až když jsem nechal startér opravit (možná v tomto případě bych se poptal na vrakovišti), tak to zase začalo startovat.

Že to chytá na plně nabitou (a poctivě nabytou:-) baterku, to ještě nemusí nic znamenat. Jak jsem psal, může být vadný startér (snad přerušená část vinutí, tak nemá takovou sílu) nebo se už baterka loučí nebo se špatně dobíjí. Tak než tam dáte novou, bylo by dobré se přesvědčit, jestli je jinak všechno v pořádku. IMHO pokud nemáte nějaké extrémní nároky tak na značce baterky až tak nezáleží.