Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukotvení pergoly a dřevěné podlahy

Zdravím, zamýšlím postavit nad balkónem přístřešek, takovou malou pergolu. Jednu už mám postavenou na zahradě a je klasicky ukotvena v každém rohu na kovových kotvách zapuštěných do betonu a celá podlaha je vylitá z betonu. Jelikož je ale budoucí balkón ve svahu (plechová střecha nad verandou) plánuju udělat i dřevěnou podlahu. Nejsem ale zkušený tesař a nemám jistotu jak uchytit trámky pro podlahu k hlavním stojkám. Pro názornost přikládám obrázek. Červené trámky, které budou držet podlahu musí mít určitou nosnost, ale jak je připevnit? Připevnit je na další stojky?

ukotveni.jpg

jistotu jak uchytit trámky pro podlahu k hlavním stojkám.

No tak to udělej obráceně.
Podlahový rám položit přímo na střechu a v rozích postavit sloupky. Ale záleží na tom, jaká je konstrukce zdí té verandy.
Jestli má věnec, tak do něj zavrtat kotvy skrz ten rám a klidně by tam šly dát rohové patky běžně koupitelné v železářství, stejně je máš namalované v té malůvce.
Pokud je vzadu zeď, tak přichytit celou konstrukci ještě ke stěně.