Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Měření autobaterie voltmetrem?

Zdravím,
chtěl bych změřit jaké napětí má stará baterka co jsem vyndal z Fabie, protože už po 10 letech těžko startovala, vždycky jsem klíček musel držet i 5 vteřin. Autobaterka má ale strašně malý odpor- z toho vyplývá moje otázka. Je vůbec bezpečné vzít základní univerzální volt/ampérmetr z Hornbachu za 300 (FK-technics FK-8400), nastavit rozsah do 20V a zkusit? Mám strach, že mi do toho pošle obrovský proud a spálí mi to.

POZOR!!!!!!
Pokud je to univerzální volt/ampérmetr, může se stát, že je přepnutý na měření proudu a pokud někdo tak chce měřit napětí, začnou se dít věci. Já jsem se jednou pokoušel měřit proud v zásuvce (tehdy tam bylo 220V). Naštěstí to odnesl jen bočník.

Jo - teď jsem si všimnul že o tom mluví hned první odpověď.