Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sloučení elektroměrů

Nevíte náhodou někdo něco ohledně sloučení elektroměrů. Letos, jak jsem se dozvěděl, má být u nás provedena výměna elektroměrů, tak bych toho s radostí využil. Máme jeden rodinný domek - jeden hlavní jistič (3x40A), ale dům předchozí majitel rozdělil na tři byty. Pro každý je zde vlastní elektroměr. Přesně řečeno je zde jeden třífázový s jištěním 20A a dva jednofázové dvousazbové jištěné také 20A. V RD jsou dva bojlery. Bylo by možné sloučit vše do jednoho třífázového dvousazbového elektroměru (jištění předpokládám 32A)? O realizaci zde nejde elektroměr - 3x32A, případně 3x40 to v pohodě utáhne. Ale platba za několik elektroměrů je zde velice zbytečná, ale netuším jak je to v rámci sloučení a zda je to možné, případně co je potřeba. Patříme k ČEZu. Díky

Možná plácnu naprostý nesmysl, ale šlo by k těm třem doplnit jeden centrální na přívod do domu s tím, že by ti ty tři stávající zůstaly jako tvé soukromé podružné elektroměry? Třeba to teď nevyužiješ, ale známý podobný úvahy řešil, když kupoval dům s dvěma byt. jednotkami s vidinou pronajímání dvěma rodinám.

No na tohle bacha - pokud bude jeden elektromer a on jim bude elektrinu rozuctovavat, mohl by mit problem s prodejem elektriny, coz je koncesovana zivnost! Mozna by se dalo najit nejaky pravne cisty reseni, ale proste rozepsat a prihodit elektrinu k fakture za najemny je velkej pravni problem - pokuta za to neni mala.

Opravdu nemáme šanci je využít, i tak je nám RD těsný :-) a o pronájmu ani v budoucnu neuvažujeme. Tak jako tak, elektroměry jsou ČEZu a letos je právě chtějí měnit. Ale uvažuješ správným směrem, z logiky zapojení to bude přesně takhle, resp. to tak chci, akorát tam ty starý elektroměry nebudou. Jde mi hlavně o to, jestli povolí dvousazbový 3f, když nízký tarif bude jen na dvou fázích? Nevím jak jsou zapojeny RD s dvousazbákem, když chtějí 3f (stroje), ale bojler je 1f (či jiná akumulace). Přeci nejsou ve většině RD co mají dvě sazby a 3f dva elektroměry, ale možná ano, nevím...

Ne, taky mam 3f privod a 1f bojler a problem s tim neni, dvousazba funguje.

Perfektní, hlavně o to mi šlo, navíc bych rád 3f s nízkým tarifem.

Spis se obavam, ze to vezmou jako 3x odpojeni a novy pripojeni - takze revize a 32*500Kc poplatek.

Tak tohle už mi napadlo taky, ale v konečný fázi, když to tu chtějí stejně měnit, by na tom ušetřili i oni. Taky to jde brát jako 2x odpojení a 1x změna tarifu, odpojení je myslim kolem tisícovky a změna by měly být zdarma. Revize bude nutná určitě, ale tady se vlezu tak do patnácti stovek, výsledek bych měl zaplacenej +- za půl roku :-). Pokud bych to bral jako ty, tak už je to horší...

Platí se navýšení příkonu, takže z 3*20 na 3*32 - asi nejjednodušší je diskutovat o tom s ČEZem, než s námi. Pro přiznání dvoutarifu platí pravidla k dohledání na stránkách distributora. (I když pro ohřev vody asi skoro nic, až ten zvýhodněný potřebuje určité množství aku spotřebičů.)

Na 8h nocniho proudu staci i malinkej boiler a daji ho. 16h Akumulace sem moc nepochopil, tam mi ty podminky prisly dost zmateny. Na 20h primotopny tarif clovek musi mit nejakej pomer primotopy/ostatni a vykon primotopu musi bejt dost velkej aby to dali automaticky - ja sem jim musel specialne dokladovat vypoctem od topenare, ze tech 5kW mi ten barak fakt vytopi. Druha varianta je mit tarif na tepelny cerpadlo - da se uhnat na klimatizaci, coz neni zas tak investicne narocny a pri vyssi spotrebe elektriny se to vyplati.